Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szilikátos csapvíz?

NotoriusBIG kérdése:

Szilikátos csapvíz?

Figyelt kérdés
Hello! pár hete tettem fel 1 kérdést mivel a vizem szilikát tartalma 3-6 között van.nem tudok mit tenni ellene az alga csak úgy nőőőő!! és megmértem a csapvizet és abban van a gond úgy elszíneződött ahogy csak lehet. mit tudtok javasolni mert nem bírok már az algával és kezd a tököm teli lenni az akváriummal... valami tipp a csapvizes szilkát ellen??? THX
2013. szept. 5. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ozmo készülék? [link]
2013. szept. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

EZT OLVASOM:

1. RO víz. "Reverse Osmosis" = fordított ozmózis elvén muködo vizlágyító berendezés.

Átnyomja a csapvizet egy membránon és igy veszi ki a keménységet okozó dolgokat. Megszünteti a karbonát és összkeménységet is.


2. Az akvárium vizét lágyítani.

3. Ha nagyon kemény a csapvized vagy kifejezetten lágyvizet igénylo halfajokat, növényeket tartasz. Egyes fajok ikráztatásához fontos technológiai elem.

4. Attól függ mennyire akarod lelágyítani a vizedet.


MOST AKKOR MIVAN? ÖSSZEFÜGG A SZILIKÁT A KEMÉNYSÉGGEL VAGY EZ CSAK INKÁBB A VÍZLÁGYÍTÁSRA VALÓ AZ OZMÓ KÉSZÜLÉK?

2013. szept. 5. 00:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Az RO szűrő átnyomja a vizet egy apró rácson, amin az ásványi anyagok molekulái fennakadnak. Így kémiailag a legtisztább víz állítható elő. A szilikátásványok is ásványi anyagok, szerintem desztillálással, vagy Ro szűrővel kiszűrhetők. Pl ásványi anyagok közül a vízkő fehér csíkja jól látható szabad szemmel egy pohár szélén, ha a pohár rá volt téve egy kályhára és lepárolgott róla a víz. Viszont ha a pohárban RO (ozmo) víz volt, akkor nem lesz rajta semmilyen szennyeződés, semmilyen csík.


A tavakba is sok lágy víz kerül be, mert az eső alapból desztillált víz. A részecskék, ásványok nem párolognak el a tóból. Az más kérdés, hogy az eső, a levegőből a szennyeződést könnyen magába tapasztja. De elvileg a szilikát ásványok a kövekből, a talajból oldódnak ki, azokat nem az eső hozza. Persze nem értek ehhez.

2013. szept. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És esetleg valami könnyebb és olcsobb megoldás?? a külső szűrőbe vettem már ilyen kavicsokat ami megköti ,de nálam valahogy nem köti meg :(
2013. szept. 5. 10:18
 5/5 Platypus ***** válasza:

Ha van autód, veszel pár boroskannát és valahonnan máshonnan hozol vizet. Lehet hogy egy várossal arrébb már szilikátmentes.


Az RO szűrő eltávolítja a szilikátot is.

2013. szept. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!