Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200-as akváriumban 60 W...

200-as akváriumban 60 W világitással milyen növények tarthatók? A fényigényes növények kevés fénynél csak lasabban fejlődnek, vagy nem maradnak meg?

Figyelt kérdés
Ha kérhetem irjatok növény neveket ehhez a felállásház. A szürő külső vödrös 3 fél sür. szivaccsal + siporax.
2013. júl. 7. 09:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Fényigényes növény megmarad középen a lámpa alatt. Pl vizi hortenzia, ludvigia repens.


Közepes fényigényű pl bacopa monnieri.


Cryptocoryne willisii - ennek kell egy panzi aquaplant gyökértápot nyomnu a gyökeréhez akkor nem sárgul meg.


A széleire meg alacsony fényigényűt lehetne tenni, pl anubias, microsorum, gömbmoha.

2013. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 YourDestiny ***** válasza:

Gondolom két 30 Wattos T8 ül felette, ami arányosan világítja be az akváriumot. Így egyértelműen nem maradna meg alatta fényigényes növény, de még a közepes fényigényűekből is kevés. Néhány fajt ajánlok ide csupán:


Aponogetifolia esetleg egyes cryptocoryne-félék, mohák, anubias-félék, microsorum pteropus, talán-talán vallisneria.

2013. júl. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
hja végülis a hólyagos vizikehely jó. Jó nagy, ilyen nagy akváriumba való.
2013. júl. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ezek közül válogass:


[link]

2013. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ó teljesen leengedtem, igy most már a halakat se tudom, hogy milyent tehetnék bele ilyen gyér növényzet mellé. Pedig annnyira megörültem az akváriumnak.
2013. júl. 7. 12:15
 6/15 YourDestiny ***** válasza:
A 200 literes akváriumhoz való technika meg van? Mert ha nincs, mindenekelőtt azon érdemes agyalni, nem a halakon. Egyébként kevés növénnyel is lehet szép akváriumot csinálni. Feketevízűt vagy afrikait.
2013. júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Megnéztem a linkelt tropica oldalt nem tudom értelmezni , mert minden növény mellett 0,25 W/ l fény ir. Ilyen nincs.
2013. júl. 7. 13:15
 8/15 A kérdező kommentje:
Fent irtam a meglévő technikát.Konkrét hal növény?
2013. júl. 7. 13:17
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha 0,25W/l az kb. a te akváriumod, mert 60W osztva 200l az kb. 0,3W/l. Milyen talajod van? Mennyit világítasz? Ha biztos vagy benne, hogy a fény a rossz, akkor erősítened kell rajta.
2013. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Még nincs benne semmi csak , csak nem szeretnék fölöslegesen költeni amiről később kiderül, hogy nem jó.Ezért kérem ki hozzáértők tanácsait.
2013. júl. 7. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!