Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium üveg teteje vizes...

Mumin kérdése:

Az akvárium üveg teteje vizes (párásodik). mit lehet csinálni hogy megszünjönn?

Figyelt kérdés
Akvárium

2013. szept. 15. 12:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Próbáld oldalról megfújatni PC ventillátorokkal.

Vagy emeld feljebb az üveglapot 20 centi magasra, talán az már elég neki, bár még abban sem lennék biztos, mert a közepénél nagy a felülete neki és ott nincs szellőzése.


Nekem van egy műanyag lap az akváriumon, amire fúrtam vagy 100db kis lukat, persze az közel van a vízhez és lezárja az akváriumot, de még ennyi lukkal is párásodott, ezért megdupláztam a lukak számát, végül olyan lett mint a szita, és így már nem párásodik - természetesen tudom, hogy az üveget nem tudod tele fúrkálni, ezt csak mellékesen mondtam.

2013. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Már megoldottam..valojàban jobban megfigyeltem a dolgot, és azért (vizes,vizcseppes,párás)az asztal lapom ,mert a szűrő mikor levegöt juttat a vizbe az akkor (pezseg,fröcsköl)eheim pick up 2012 belsőszüröről beszélek.de kicsit a viz szint alá nyomva és állitottam a levegö mennyiségén.:)köszi hable...
2013. szept. 15. 18:26
 13/16 bamboochatheone ***** válasza:
Viszont az a szűrő kicsi lesz abba az akváriumba.
2013. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Eheim pick up2012 2db (160-200)liter közt alkalmazható

3db 20cmes porlasztó kö van benne.a levegő mennyiséget én szabályozom.szerintem elég a szűrés bele.elnézest. Nem mondtam hogy kettő szűrô van.

2013. szept. 15. 19:08
 15/16 bamboochatheone ***** válasza:
Akkor úgy már mindjárt más dolog.:)
2013. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát igen. Nálam a tengeri akviban nyomatja a sós vizet fel a lámpára, ami marha idegesítő, mert kéthetente pattingathatom le a sót róla, sőt még az asztalom oldalát és tetejét is összepöttyözte finom sós permettel, pedig az arrébb van vagy 20 centivel, meg az usb elosztóm is sós lett. Aztán rátettem az akvinak erre a sarkára, ahol így fröcskölte a vizet, egy kis plexilapot, így most csak a plexilapot sózza össze alulról, körülötte a cuccaimat már nem :)


Mer én nem tudtam lejjebbnyomni, mer itt nincs szűrő, csak az akv hátulja van leválasztva egy üveglappal, amin van egy luk, mögötte vízpuma nyomja be a vizet az akváriumba, csak túl magasra fúrattam a lukat és azért fröcskölget kicsit.

2013. szept. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!