Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kérlek segitesetek! Mit tudok...

Kérlek segitesetek! Mit tudok velük csináln? Nagyon sürgős, lehet, hogy elpusztulnak.

Figyelt kérdés
A halaim behúzódnak, elbújnak, alig esznek, lebegnek és pipálnak. Pár napig 21-22 fokos vizben voltak , mert nem tudtam beszerezni melegitőt, de álladóan cseréltem a vizet ( részleges vizcsere) és megfelelő hőmérsékletű vizet töltöttem hozzá. 2 NAPJA MEGJÖTT A MELEGITŐ ÉS AZÓTA CSINÁLJÁK EZT. Most 25-27 fokos a viz.

2013. szept. 17. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom kicsi az akváriumod és sok benne a hal. Nincs elég oxigén most hogy melegebb lett a víz. Elég lenne nekik 24 fok is és egy jó szűrés. Levegőt fújjál be nekik, vagy a víz felszínét csobogtasd erőteljesen a szűrővel, tehát ha van szűrőd azt emeld feljebb.

De akár most gyorsan cserélhetsz egy kis vizet is, még amíg meg nem fulladnak... Csak jó lenne állott vízzel, nem friss csapvízzel.

2013. szept. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 GiannaAteara válasza:
minél hidegebb a víz, annál több benne az oxigén. ha a halaid bírják a hidegebb vizet (pl. guppik) akkor nem jó nekik a 20 fok körüli víz is
2013. szept. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mennyi-milyen hal, mekkora aki, milyen szűrés?
2013. szept. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
11, 4 neon, 3,xifo, 2 sanitar, és 2 barbus...(ennek nemtudom mi a pontos neve), kicsi halak, még csak 3 hónapja vannak meg.30 literes akvárium.. szivacsszűrő van a levegőztetőn..
2013. szept. 17. 16:52
 5/7 anonim ***** válasza:
látszik, hogy egyáltalán nem olvastál utána a halak igényeinek. Kezdésnek a neon, aki rajhal, 70-80 liternél kisebb akváriumba nem ajánlott tartani...
2013. szept. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem túl gyorsan melegítetted fel a vizüket.
2013. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 izomszörp ***** válasza:

Sokan vannak ekkora akváriumban, szivacsszűrő nem elég!

Vízminőséggel is gondok lehetnek. Neonoknak meleg ez a vízhőfok.

2013. szept. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!