Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalaknak lehet csontit...

Pnándi kérdése:

Az aranyhalaknak lehet csontit adni?

Figyelt kérdés
Meg kárászoknak.
2013. szept. 20. 06:21
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

szerinted megenné őket? mert szerintem direkt azért van hozzájuk külön táp! Az aranyhal nem eszik "kukacokat"!

Hát a kárászban sem lennék biztos!

2013. szept. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha tudod miből van a csonti, akkor Gratulálok.
2013. szept. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:

Simán megenné, csontival is lehet kárászra horgászni. De nem jó kaja, túl zsíros és minden más tápanyagban szegény. Egyébként ma már szinte mindenhol mesterséges keveréken tenyésztett steril csontit árulnak, nem dögből van, sőt, émelyítő vaníliás bukéja van. Ugyebár a horgászok hegyes horogra tűzik fel, és könnyen beleszúrnak az ujjukba közben. Ha hagyományos úton tenyésztenék a csontit, akkor sok horgász mászkálna kevesebb ujjal :)


Külön aranyhaltápot meg azért árulnak, mert az embereknek igénye van rá. Bármelyik jó minőségű általános táp+főtt zöldségek kombinációja is megteszi.

2013. szept. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A nagyobb - közönséges - aranyhalaknak simán lehet egészben is, mint ahogy az ezüst- és aranykárászoknak is. Az én kárászaim imádják. Az egyetlen igazi fehérjeforrás a giliszta mellett, hogy egészségben átvészeljék a telet és akár szaporodjanak is tavasszal. A tápok néha túl sok növényi alkotóelemet tartalmaznak és ha növény kell a halnak, az algákat is lecsócsálják a medence széléről. A fehérjét meg legfeljebb a behullott rovarokból vagy a szúnyoglárvákból tudják pótolni, ami ősszel már alig van.
2013. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is kárászok és aranyhalak vannak a kerti tóban,és évek óta ilyenkor ősszel mielőtt elvermelnek többször is szoktunk csontit adni hogy egy kicsit összeszedjék magukat és kibírják a telet.
2013. szept. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs egy hónapja, vettem csontit. (Csali halat fogni, mindegy is.) Persze fűrészporban vannak ezek a jószágok, jól szellőző dobozban,no meg hűtőben, hogy ne legyen anyagcseréjük. Egy hétig voltak a csomagtartómban, de nem hiszed el! A "nasteás" fél literes üvegen, átérzett a szaguk. Úgy hogy még le sem vettem a kupakot. Élt mind. De az a szag........! Én elhiszem nektek hogy hypóban nevelik.
2013. szept. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!