Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az mitől lehet hogy tegnap...

Ripot kérdése:

Az mitől lehet hogy tegnap raktam össze egy 18L nano akváriumot, és másnapra besárgul a víz?

Figyelt kérdés
2013. szept. 22. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Túl sok a vastartalma.

A mi medencénkkel is ez történt, ott meg oldotta 8l hipó + klórozás, akváriumnál ilyen drasztikus módszereket azért ne vess be. :)

2013. szept. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
Ha van vasfád vagy táptalajod, okozhatta az. Ha hetek múlva is megvan még a probléma, akkor kezdj el gondolkozni, hogyan tovább. Addig még simán eltüntetheti a normál vízcsere.
2013. szept. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen van bent vasfa... Hogyan tudom megszüntetni a sárgaságot? Több vízcsere? Vagy valami vegyszeres? Még halak nincsenek benne de 2 hét múlva már szeretnék bele tenni... Növények nem sínylik meg a sok vízcserét?
2013. szept. 22. 16:02
 4/8 Platypus ***** válasza:
A vasfa okozta sárgaság kifejezetten jót tesz a legtöbb halnak, csak esztétikai hiba. Az aktív szén vagy a SZAT gyanta kiszedi a vízből, de idővel magától is el fog fogyni az utánpótlás.
2013. szept. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
Ja és 18 literbe nem jó ötlet halat rakni és a törvény is tiltja. Viszont pont tökéletes méret garnélázni.
2013. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Norbig ***** válasza:

Én 18 literben max vagy ivadék halat,vagy garnit tartanék,vagy növényesnek is jó.Nagy halak tartására kicsukva.A vízcserélő vödröm is nagyobb mint az.

Halat ne.Kínzás lenne+börtön.

2013. szept. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

Garnélat szeretnék bele! De apró halakra gondoltam egy pár darabra, szóval semmi extra nagyságú halra, úgy néztem hogy vannak 1,5, 2 cm nagyságú kifejlett halak is. Azokat sem szabad?

2013. szept. 22. 20:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy milyen gyorsan sárgul a víz.

Volt olyan vasfám amiből annyi csersav oldódott ki, hogy kinyírt egy halat. De az nem is sárga volt, már inkább barna lé folyt belőle.

2013. szept. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!