Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyiből lehet kihozni egy...

Mennyiből lehet kihozni egy 50 l-es akváriumhoz az elektronikát? Mi minden kell egy édesvízi akváriumhoz?

Figyelt kérdés
Sajnos túl sok pénzem nincs rá, viszont szeretném, ha nem csörögne-zörögne hangosan. Interneten is lehet rendelni szűrőt, levegőztetőt, stb.?
2009. nov. 5. 23:25
 1/9 ashyn válasza:
50L-es akváriumhoz nagyjából,4000 a vizforgato(levegöztetö),a világitás házilag összehozható kb 2000 Huf-bol,ha vizmelegitöt is akarsz az megint 1000 Huf,egy hömérő kb 600 Huf...nagyjábol 8000 Huf-bol megvan minden...nekem a 160L-es akáriumhoz 16000 böl meglett minden
2009. nov. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
Jól körül kell nézni, mert nagyon nagy ár és minőségbeli különbségek vannak.Csak egy példa van fénycső 700Ft-ért és 5000 Ft-ért is,ugyanígy, minden más berendezésnél.Válaszd az arany középutat.Én azt mondom, hogy inkább várj egy kicsit, de ne vedd meg nagyon gyenge minőségű berendezéseket és az irreálisan magas árú is felesleges.Ha megmondod mennyit szánsz rá,akkor biztos kapsz, egy-két ötletet.SN.
2009. nov. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Nagyon régóta szeretnék akváriumot. A megvalósítással eddig azért vártam mert szeretnék leendő halaimnak élhető boldog környezetet biztosítani. Ehhez szerintem nagyon sok utánjárásra, tanulásra van szükség. Ennek még az elején vagyok, anyagi lehetőségeim szintén korlátozottak. Az akváriumot magam szeretném készíteni, de mielőtt nekifognék tudnom kellene, hogy a felszerelést hol és mennyiből tudom megvenni, hogy tudjak vele kalkulálni. Páromnak az akvárium ellen az volt a kifogása, hogy nagyon hangos lenne, ezért próbáltam erről az oldalról megközelíteni. Mennyit szánok rá? 12 eFt körül?! De ha pl. 5eFt-ből sokkal de sokkal jobbat lehet kihozni, akkor 17 eFt-ot...

2009. nov. 6. 07:39
 4/9 anonim ***** válasza:

54 literes akváriumhoz termosztátos fűtő 2400, szűrő 2000-től, hőmérő 300 HUF. Ez eddig 4700.

A hőmérő nem elektronika, de ajánlott. Lehet ezeknél drágábbat is kapni, olcsóbbat is, de nem érdemes ez alá menni.

A világíás egy komolyabb összeg, de 4-5e-ért tudsz venni 15W-os csövet mindennel együtt, csak be kell dugni a hálózatba.

2009. nov. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondok jobbat.17ezet forintbol sokkal de sokkal jobbat:17e ft egy 54 literes akvárium a C betüs boltban(4 betü az egész:)Nem akarok reklámozni:D)Van benne minden,még ajándék vízkezelő szer is azthiszem.És nem búg meg emmi.Nekem olyanom van,csak régebbről,és semmi negatívumot nem tudok mondani.Egy dologra figyelj:A szűrőt rendszeresen tisztítsd,mert én így füstöltem el azt amelyiket hozzá adták.Szoval ahoz még megfelelő tető és világítás is van,semmi otthoni maszekolgatás.Nem kell barkácsolni,csk elmész a boltba és egy az egybe megveszed.És ha már megvan az a kvárium,azt fogod és eladod a vaterán.Még pénz is lesz belőle amit fordithatsz az akváriumra...:)Szia Lucky
2009. nov. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újonnan válaszolóknak is a hozzászólást! Sokkal de sokkal jobban mint az előzőknek :-P
2009. nov. 6. 18:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondok jobbat. Ha teheted, nem vásárolsz multiban, mert az olcsóbb is drágább... és szakboltban is megkapod ugyanannyiért. Halakat úgysem a Corában fogsz venni...
2009. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy mégis?Fóton van halas is:)
2009. nov. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Valóban nem élő ponttyal kezdeném :-). Semmiképpen nem vennék kompletten akváriumot felszereléssel, mint már írtam én szeretném összerakni! Úgyhogy amint időm engedi irány a Kisállat Kereskedés!
2009. nov. 9. 06:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!