Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S. Xifo halakrol van szo?

S. O. S. Xifo halakrol van szo?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy him xifot, de mar volt egy masik him, es harom nosteny az akvariumban. Az uj valamivel kisebb mint a regi xifo, es a regi egyszeruen nem hagyja elni az ujat. En nagyon sajnalom, nem tudom, hogy mit csinalnak. Folyamatosan csipdesi, harapja, kergeti a kis ujoncot. Gy nyugodt perce nincs, mindig menekulnie kell. Mit tegyek?

Sot meg a him guppi is megcsipkedi!



2013. szept. 23. 20:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Kerlek segitsetek, most is eluldozte a kovek koze, szegeny ki se mer jonni. Megfog ez oldodni?
2013. szept. 23. 21:37
 2/8 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium? A xifóknak 100 liter kell, mert nagy a mozgásigényük, a kis hely is okozhat agressziót. Az új halat meg különítsd el egy minél nagyobb dobozba/akváriumba egy szivacsszürövel.
2013. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kzs ***** válasza:

Egyrészt nagy akvárium kell nekik, másrészt pedig új halat célszerű este, lámpaoltás után behelyezni (természetesen akkor is szokatni kell az akvárium vizéhez).

Így csináltad?

2013. szept. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Delutan raktam be, az akvarium 60 liter.
2013. szept. 24. 18:18
 5/8 anonim ***** válasza:
A kis hely miatt csipkedi. Az lesz a legjobb ha eladod a xifókat és teszel be helyettük vagy 4 plattit. Tök ugyanúgy néznek ki csak kisebbek. Mennyi és milyen fajta halaid vannak?
2013. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4 xifo, harom legyezo garnela, 3 hazmester
2013. szept. 24. 19:51
 7/8 anonim ***** válasza:
A 4 xifót add el. A garnélák és a páncélosharcsák maradhatnak, de vegyél még melléjük 3 darabot mert csapathalak. Xifó helyett vehetsz 4-5 plattit vagy 6-7 guppi hímet(nősténnyel szaporodnak és kicsi lesz nekik a hely).
2013. szept. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kósa úr válasza:
Szerintem különítsd el a régít és hagyd az ujjocot
2013. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!