Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tarthatok 20 literes...

Lipton. kérdése:

Mit tarthatok 20 literes akváriumban?

Figyelt kérdés

Természetesen nem halra gondoltam ahhoz nagyon picike, de valami garnélát csak lehet, olyan kéne ami könnyen beszerezhető.

Red cherry garnéla megfelelő lenne esetleg?

Ha igen leírnátok milyen igényei vannak, világítás, szűrés, növények, aljzat?


2013. szept. 28. 17:06
 1/4 Pendulum92 ***** válasza:

Igen, megfelelő.


Egy egyszerű belső szűrő, fűtő úgy tudom hogy nem kell nekik, világítás növényekhez illően, egy kb 10-15 wattos kompakt izzó meg is felelne, de majd más linkel lámpát.

Növénynek mehet a jávai moha, gömbmoha, wendt-vízikehely( alacsonyabb növésű, és alacsony fénnyel is beéri)

Aljzatnak valami sötét, bazaltzúzalék tökéletes. Igényei: hát, elég kényes a nehézfémekre és a nitrátra, de ha halak nélkül tartod, ők nem sokat szennyeznek, ami meg keletkezik, a növények felveszik, na meg a vízcserével felhígul.

2013. szept. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pendulum92 ***** válasza:

[link]


Ez a szűrő tökéletes lenne, bár kicsit drága, a pénztárcásdtól függ.

2013. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Aha értem, hát belső szűrőm már van, szerintem az sem olyan rossz.

És a bazaltzúzalékba majd bele tudnak kapaszkodni a növények?

2013. szept. 30. 08:12
 4/4 Pendulum92 ***** válasza:
Persze, nekem is az van a 72 literesbe.
2013. szept. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!