Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a gond a bettámmal?

Mi lehet a gond a bettámmal?

Figyelt kérdés
A bettám (sziámi harcoshal) kopoltyúféregségben szenved.Adtam neki a sera omnipur szerből ami antibaktáriális gyógyszer, de egész álló nap a víz alján van elbújva de még él.Mi lehet a baja? Ő az első ilyen betegségben szenvedő halam.
2009. nov. 8. 14:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Már megint a víz tetején van.Ezért inkább azt a kérdést tenném fel meddig használjam azomnipurt és mennyit és mikor várható vátozás?Ja és tudom, hogy nem konkrétan erre a betegségre van kifejlesztve a gyógyszer de úgy olvastam, hogy erre is jó.
2009. nov. 8. 16:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem a kérdésed.A kérdésedben ott a válasz.Mi baja a bettámnak?->Kopoltyúférgességben szenved.Kb a Mennyibe kerül a 150 ft-os nyalóka?-esete.Ne várd el tőle hogy rögtön jól érezze magát,hogy beöntötted a szert.Amugy olvasd el a hátulján a tájékoztatót.Sztem 3 naponta cseréld a vizet(a felét kb) és pótold a szert.Azt hogy mennyi ideig lesz így a hal,azt nem lehet megmondani.Sajnos többet nem tudok segíteni,és lehet hogy rosszul irtam valamit,de majd valaki segít aki biztosan tudja,addig amit írtam.Lucky
2009. nov. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Szerencsésebb lett volna SERA Mycoprt és Ectopurt együtt használni, vagy a jó öreg Gyrokillt.A gyártó 7- napíg ajánja a szer használatát és utána ismétlést javasol, ha nincs javulás.Erős szellőztetés mellett.De ez biztos rajta van a dobozon is. Én vízcserét és a fenti gyógyszerek valamelyikét javasolnám.Biztos ,hogy Kopoltyúféreg? SN.
2009. nov. 9. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerintem igen és egy tenyésztő szerint is (nem látta csak elmondtam neki a tüneteket).Mindig a víz tetején van,kapkodva veszi a levegőt ,az akvárium üvegéhez simul és egy picit megduzzadt a kopoltyúja.Amit a termékekről mondtál igen hallotam, hogy a leggyorsabban és a leghatékonyabban ez gyógyít, de volt az egyik ismerősömnek omnipurja és utána néztem, hogy lehet-e neki adni.Állítólag igen de eddig semmit nem használt.A másik válasz adónak csak annyit tudok mondani, hogy pont ettől féltem.Ezért tettem fel a kérdést, mert egy olyan ember válaszára voltam kíváncsi aki már használta is ezt a szert ilyen esetben.A végére még annyit, hogy nincs meg a doboza mivel ismerősöm hal gyógyszere és doboz nélkül hozta.

Amúgy köszi a válaszokat!:)

2009. nov. 20. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!