Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristán és sok egyéb...

Akvaristán és sok egyéb helyen csak azt látom hogy sorba számolják fel a hobbi haltenyészeteket, miért?

Figyelt kérdés
Miért kell felszámolni ezeket a kis tenyészeteket ? Sokan tényleg minőségi halakat engedtek be a piacra . Miért nem éri meg ? Nyugaton sorba kezdik el az emberek és hatalmas piaca van nem beszélve az USA piacról vagy az ázsiai export halakról nekik miért éri meg ? nagyságrendileg 10x 100x többen lakják az országot de ugyan ennyivel több tenyésztő is van mégis virágzik a piac . Nagyon elszomorodok amikor ez a komplex gyönyörű hobbi ilyen hanyatlásba sodródik . Nem kell az embereknek minőségi hal potom pénzért ? inkább megveszik a rossz körülmények között tartott halakat a kereskedőktől , miért ? Miért nem vásárolunk tudatosan ? Több idő de a végeredménye negyed ár és minőségi egészséges halak . Miért nem növünk már fel ?

2013. okt. 15. 10:02
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:

Azért, amiért a hazai fokhagymát alig lehet eladni, az áruházak meg tömve vannak a kínaival... Itt egyedül a pénz dönt. Az ölcsóbb, az jön. A minőség nem lényeg, csak az ár.


Én is szívesen vennék minőséget, de sajnos a legtöbb tenyésztő nem a közelembe lakik, és nem tudok utazni érte, csomaként se lehet elküldeni... Így marad a kereskedés, ahol meg az olcsóbb import halakat veszik, mert azon több a profit...

2013. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pendulum92 ***** válasza:
Én azért is hobbitenyésztő leszek, a cél a nano halak lesznek, azokra úgy látom lenne kereslet is.
2013. okt. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tenyésztettél még semmiféle állatot, mi? Ha te minőséget akarsz produkálni abból nincs haszon, mert elviszi a jó körülmények biztosítása, vagy a másik eset, hogy annyira kihasználod magad semmi pénzért, hogy egy idő után eleged lesz. Haszon meg akkor van, ha minimumot biztosítod és másra nem költesz, ez így van halnál, tyúknál, tehénnél, mindenhol.
2013. okt. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pendulum92 ***** válasza:
Aki kistenyésztő az sajnos nem tud árban versengeni a hatalmas tömegtermeléssel. Lehet, hogy egy árban vannak, vagy olcsóbb, de a boltban nem annyiért veszik, amennyiért eladják... a kistenyésztő nem tudja lejjebb vinni az árat, mert akkor nem érné meg, ráköltés lenne. A kereskedő meg a jóval olcsóbb importot veszi, amin több a profit.
2013. okt. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A nano halak jók azokban van fantázia én törpesügerekkel próbálkozok de nekem nem a profit a lényeg hanem a hobbi szeretete
2013. okt. 15. 10:45
 6/8 Pendulum92 ***** válasza:
Nekem sem a profit lesz a lényeg, csak annyi, hogy kb 0-ra kijöjjek. Benne van a nevében is, hogy hobbim lesz, nem pénzkeresési lehetőség.
2013. okt. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a nagyobb haltenyészetek áraival nem tudnak versenyezni és a boltok is olcsón veszik, hogy olcsóbban adhassák. Az meg pláne nem érdeke a kereskedőnek, hogy több évig éljen az összes halad mert abból nincs bevétele. A szegény hobbi haltenyésztők meg a végén több pénzt és időt ölnek a tenyésztésbe mint amit megkereshetnének vele.

A törpesügérek, nanohalak, garnélák még talán piacképesek.

Amúgy én is szívesebben vásárolnék magánszemélytől aki szívén viseli a halai tartását.

2013. okt. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nemtudom, gondolom mert macera és kevés pénzt lehet vele keresni. Sokat esznek az állatok, lassan nőnek fel, aztán meg nem tudják eladni, meló is van vele bőven.
2013. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!