Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halakat nem zavarja a...

A halakat nem zavarja a levegőztető és a szűrő hangja?

Figyelt kérdés
2013. okt. 17. 08:40
1 2
 11/20 Platypus ***** válasza:
100%
A fejlettebb gerincesek hallószerve egy az egyben az ősi halak oldalvonalszervéből alakult ki. Bár az oldalvonal nevében oldal van, a fejen is megtalálható. Onnan süllyedt be. A halak rezgésérzékelése nagyjából megfelel a mi hangérzékelésünknek. Csak náluk az érzéksejtek és a külső víz kapcsolata közvetlenebb. Nálunk meg a levegőből adódnak át a rezgések a belső fül folyadékának. Tény, hogy a halak érzékelik a levegőben terjedő hanghullámokat. Én ezt hallásnak nevezném.
2013. okt. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Platypus ***** válasza:
2013. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
De a hallószervben a folyadék csak az egyensúlyért felelős, pl ha pörögsz a centrifugális erő miatt szédülsz mert még lötyög benned a folyadék. A hallás a szőrök miatt van, ami az időseknek elfogyhat, ilyenkor károsodik a hallásuk. Most ezt ahogy leírtam tudom, hogy gagyi, mert hülye vagyok a biológiához, de valahogy így működik tudtommal. Nem?
2013. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Platypus ***** válasza:

A hangot érzékelő szőrök is folyadékban vannak. Ahogy a hanghullámok megmozgatják a folyadékot, a folyadék mozgását átveszik az érzéksejtek is.


Egyébként wikipédia, halak anatómiája:

"A fejlettebb halak többségén egy meghatározott vonal mentén sorban állnak a pálcika formájú receptorok, amelyek a bőr és a pikkelyek alatt vékony, nyálkával telt csatornában foglalnak helyet. Ez az oldalvonal (linea lateralis)[7], amely a vízben élő gerincesek jellegzetes térbeli távtapintó szerve. Ez a szerv összekapcsolódik a fejben található belső füllel, melynek részei egyebek között a hártyás labirintus, a félkörös ívjáratok és a fülkő (otholit)."

2013. okt. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A vitorláshalunk egyszer sokkot kapott itt bulizáskor, és le kellett halkítani miatta a basszust, meg lekapcsolni a lámpáját. Azt gondoltam hogy a rezgést nem bírta. Azt nem tudom, hogy hallott e valamit.


Ha kint dumálnak és behúzom a fejem a kádba, a víz alatt nem hallok semmit, csak a kopogásokat.

2013. okt. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

De azt el tudom képzelni, hogy a szűrő hangját, ami erősebben búg, azt hallják. Végülis az is rezgés, jah.

Még úgy nem dugtam a fejem vízbe, hogy szűrő is volt mellettem. Ki kell próbálni :)

2013. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Olyan filmet láttam, ahol a delfinek öngyilkosok lettek, és később jöttek rá az emberek, hogy a szűrő zúgását nem bírták elviselni, másik helyen meg a beártságot, de ott később lettek önygyik. De ők emlősök ugye és ultrahanggal is kommunikálnak, az más tészta, csak gondoltam leírom már ezt is akkor.
2013. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Pendulum92 ***** válasza:

Az egyensúlyérzékelő és a halló szervünk az két külön dolog, de mindkettőben víz van. Az egyik a félkörös ívjárat, a másik a csiga.


"Azt gondoltam hogy a rezgést nem bírta. Azt nem tudom, hogy hallott e valamit. "


A hang is rezgés. Csak ő az oldalvonalával hall.

2013. okt. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Volt nekem egy lehabzóm itt ami 1 évig ment legalább a tengeribe, olyan hangosan zötyögött, hogy én süketültem már meg mellette, és nagyon idegesített, de a tengeri kis halak nem mutattak semmi agresszivitást miatta :D

Később kivettem, nem használtam vagy fél évig aztán vettem egy másikat, ami csendes, de úgy féltem tőle hogy az is hangos lesz. Úgy jó párszor megkérdeztem a boltban, de ugye ez tutira csendes? Aztán szerencsére tényleg az.

Én így az itteni halakon semmi változást ne látok, hogy érdekelte volna őket, hogy melyik zúg nekik, vagy melyik nem. Persze nem lehet megkérdezni tőlük, úgyhogy találjam ki. Lehet hogy akkor őket is zavarta és most megkönnyebbültek.


Mindenesetre nekem jobb hogyha kussolnak a szűrők.

2013. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Pendulum92 ***** válasza:
Mindenki így van ezzel hable :D
2013. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!