Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eddig minden rendben volt az...

Eddig minden rendben volt az aranyhalaimmal, tegnap átestek az első teljes vízcserén, ami az egyiket teljesen megviselte. Mi lehet az aranyhalammal?

Figyelt kérdés

1 hete van nálunk 2 aranyhal. Ideiglenes megoldásként egy 7 literes akváriumban laknak, a héten érkezik számukra egy sokkal nagyobb.

Amikor visszatettük a vízbe, csak feküdt az akvárium sarkában mozdulatlanul, aztán nagy nehezen magához tért, és idegesen úszkált le-fel.

Mostanra nagyjából megnyugodott, de nem eszik. Mi lehet ez?


2008. júl. 8. 05:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy betegség. Lehet hogy klóros a víz, sőt ha frissen a csapból beleöntötted akkor biztos. Én vízcsere elött hagyom egy éjszakát állni a cspvizet...Ha a vízzel van a baj, azt a legjobban az apró vizicsigák jelzik ugyanis kimásznak az akváriumból.

Ilyen apró csigát nem nagyon kapsz kereskedésben, valami városi tóból tudsz szerezni, kicsit leöblíted, és nincs velük semmi gondod.


Egyépként nekem, 22 guppim van az egyik akváriumban, ők is reagálnak így párszor a vízcserére, de ők esznek, igaz nem a víz szinén lévő morzsákat, hanem ami lehullik.


Ha a hal továbbra sem eszik, kérdezz meg egy halast!

2008. júl. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Klórtalanító cseppet raktam a vízbe. Most már úszkál rendesen, de enni még mindíg nem evett, legalább is nem előttem.
2008. júl. 8. 11:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Az attol is függ hogy mivel eteted, mert ha mást adsz neki mint a halas akkor lehet hogy nem tudja hogy mi az és azért nem eszik. Amugy nekem is vannak halaim és én ugy szoktam hogy a fele víz forró a fele meg hideg és addig hagyom álni és hömérözöm, amig a kívánt hömérsékletet el nem éri. És én egy kis sot is szoktam tenni a vízbe atol függetlenül hogy milyen hal van az akváriumban. Sok sikert! Remélem nem lesz semmi gond!
2008. júl. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!