Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a jobb belső vagy...

Melyik a jobb belső vagy külső szűrő vélemény alapján és indokot is kérnék lécci h miért jobb az!?

Figyelt kérdés
mondjuk egy 60 vagy 70 literes akváriumhoz, és melyik a jobb szerintetek?? és általánosságba melyik az olcsóbb? -köszi!! :)
2013. nov. 1. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem Atman AT 3335 van, abszolút csendes és jópár éve működik gond nélkül.


A többiek a Tetratec EX 700-at szokták dícsérni.


Belső szűrőkból pl az Eheim 2012-nek van nagy szivacsa, ami nem egy hátrány, bár egy ilyen szűrőm bedöglött. De talán nem mind romlik el, mert volt egy eheim 2010-esem is és az sokáig ment, utána elajándékoztam, lehet hogy még mindig megy. Viszont ha azt is nézzük, hogy szép legyen, akkor ezek nem túl dekoratívak egy akváriumba szerintem, nagy zöld kockák.


Szebb belső szűrő kinézetre pl az aquael fan2, vagy fan 3, ezeknek nincs olyan nagy szivacsuk, de egy fekete háttér előtt elég jól el lehet őket rejteni, mert beleolvadnak a háttérbe. Nem olyan feltűnők.

2013. nov. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A külső jobb, (nagyobb szűrőfelület, és nem elvesz az akvárium térfogatából, hanem hozzátesz, a benne lévő vízzel) a belső olcsóbb.
2013. nov. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam is Tetratec ex700-as külső szűrő van (nettó 60 literes akvárium). Jóval drágább, mint egy belső, de sokkal jobb. A gyári szűrőanyag nagy részét kicseréltem eheim substrat pro-ra, így kb 30 ezerre jött ki.
2013. nov. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!