Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem szerték nitrit, ammónia,...

Nem szerték nitrit, ammónia, és nitármérgezésben elhunyt halakat. Egy: melyiket lenne legfontosabb mérni? Kettő: az a cucc odalent [link] használható, jobb-e mint egy papírteszt, meg hasonlók.

Figyelt kérdés
[link] ja és ha papír, milyen típus, márka?
2013. nov. 2. 18:50
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
A harmadik nitrát akart lenni.
2013. nov. 2. 19:09
 2/29 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy mérgezésben fognak elhunyni a halaid? Szerintem, ha nem telepítesz túl, és rendszeresen csinálsz vizcserét, akkor nem kéne, hogy baj legyen. Ha jó a szűrésed, és növényeid is lesznek/vannak, akkor kicsi a mérgezés esélye.

Nekem, ha lenne tesztem se hiszem, hogy használnám, minek bajlódjak vele.

A papír az gagyi, a csepegtetős-indikátoros az jó, kb. ennyit tudok a tesztekröl.

2013. nov. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Ha normálisan csinálod a heti vízcserét nem fog senki megdögleni.
2013. nov. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Oké. Csak azért szeretném néha megnézni az állapotokat, hogy biztosan jól csinálok-e mindent...
2013. nov. 2. 20:12
 5/29 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Én a nitrátot mérem csepegtetőssel, de csak azért ,mert növényes szűréssel kapcsolatos tesztet folytatok, amit publikálok majd.


Egyszer mértem laborban nyáron ammóniát, teljesen korrekt értéket mutatott, nitritet is mértem, az sem volt gáz. Mivel a szűrésem elég jónak mondható, vizet cserélek(igaz nemsokat), így biztonságban érezhetem magam.


Tehát a kulcs a jó szűrés, rendszeres vízcsere, jó telepítés, és nem kell a nitrogénvegyületek miatt aggódnod.

2013. nov. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Tehát, ahogy írtátok, egy 40esnek egy 300 l/h szűrő (Pacific, kínai szar, de remélem erre jó lesz (amúgy szett)), heti kétszer, ha lehet és kb. 20%-os vízcsere (Valaki azt mondta, legyen hetente egy 30%, valaki a heti kettő 20%-ot pártolta), és 6 (majd 8) Boraras urophthalmoides halacska+1-2 zebracsigusz. Ahogy olvastam, a talaj is szeret belejátszani az ammóniába, de azok különlegesek, tudomásom szerint U0-ás bazaltgolyócskák élek nélkül megfelelőek.
2013. nov. 2. 20:20
 7/29 Pendulum92 ***** válasza:
A szűrés szerintem kevés lesz. A bazalt jó, de éles, de az csak talajlakók mellett gáz.
2013. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Talajlakó egy zebracsigusz is? Szűrés kb. milyen teljesítményű és l/h-s lenne jó?
2013. nov. 2. 20:52
 9/29 A kérdező kommentje:
Illetve, ez egy 37,5 literes akvárium mínusz a talaj mínusz a tetején nemtommennyi centit, de kéne hagyni...
2013. nov. 2. 20:53
 10/29 A kérdező kommentje:
Ja, és 50*25-ös alaprajz.
2013. nov. 2. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!