Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új hal vétele: mit kérdezzünk?

Új hal vétele: mit kérdezzünk?

Figyelt kérdés
Amit tudok, azt írom, légyszi egészítsétek ki: ugye a hl fajtájának személyes beazonosítása után (ugye boltosnéni szerint minden hal igénytelen, csapvízben tartható, ennél nagyobbra nem növő fajta) tudjuk annak tulajdonságait, így azt felesleges megkérdezni, úgyis a fentieket fogja mondani. Tehát ezeken kívül megkérdezzük: milyen paraméterű vízben vannak tartva az üzletben, mivel etette őket idáig, hogy nálam is egyenek (bár, ha éhesek, (s egy hal mindig éhes) megeszik előbb-utóbb, ha másfélét adok is nekik, nem?). Azért poénból ég meg fogom kérdezni, hogy HÁNY ÉV RÁ A GARANCIA? :D És, hogy, égatő szükség esetén visszaveszik-e a halaimat, ha pl. mittomén összetörne az akvárium, vagy ilyesmi. (különben nem igazán élnék túl az ilyesmi eseményt)
2013. nov. 3. 10:00
1 2
 11/17 Pendulum92 ***** válasza:
38%

Megkérdezheted, hogy milyen vízben vannak, de az esetek 90%-ban csapvízben. Hogy honnan vannak, azt sincs sok értelme, 95%-uk import.


Többet ne kérdezz, inkább itt, vagy más hozzáértő fórumokon, nekünk/nekik nem érdekük, hogy megvedd.

2013. nov. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Csak az ottani tartásukról kérdezek ott, a többit úgyis bármit mondok, helyeslik, tehát eladnak nekem nyugodt szívvel egy aranyhalat 26°C-os vízbe.
2013. nov. 3. 12:21
 13/17 Pendulum92 ***** válasza:
55%
Simán. Belőlük 3-at 10 literbe.
2013. nov. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
És természetes egészséges neki, ha gömbakváriumban vagy akvárium-képben tartjuk, semmi baja nem lesz, hát meddig él?-te szerinted, neked mi lenne jó?-két év!-természetesen 2 évig él... Ja, és nem kell etetni sem, elég neki a víz...és oxigén sem kell neki, mert miért is kéne neki valami egyáltalán, hibbant vagy???? Vigyed már, 3 db 5000 forint, szia!
2013. nov. 3. 14:14
 15/17 anonim ***** válasza:
32%
Boltostól ne kérdezz semmit, csak azt hogy mennyibe kerül. Nézz utána a kiválasztott fajnak, ha valami ott megtetszik kérdezd meg a nevét, otthon nézz utána. Egyébként hiába a sok zöld kéz, mert névtelen "nitritmérgezőbbazammóniánál" barátunk lepontozott.(nem biztos hogy ő, csak rá gyanakszom )
2013. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Pendulum92 ***** válasza:
61%
Aki lepontozott: az a hozzászólás poén volt... A boltos szerint írtam le :D
2013. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én biztos nem pontoztam le senkit... Mindenhová zöldelek! Csak azt akarom a boltostól megkérdezni, hogy mivel etette a halakt, hogy nálam is egyenek, és ne nézzék idegennek, aztán úgyis átszoktatom őket arra a kajára, amit én szeretnék adni nekik (bár boltosnéni úgyis a legdrágábbat mondja majd...)... meg, hogy milyen vízben vannak tartva, de úgyis csapvízben...
2013. nov. 3. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!