Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha találok az erdőben szép...

Ha találok az erdőben szép fagyökeret és beszeretném rakni a tarisznyarákokhoz mit kell vele csinálnom?

Figyelt kérdés
a 2db törpe tarisznyarákomnak szeretném betenni csak nem tudom mit kel vele csinálni vagy elég ha lemosom és mehet is bele?
2013. nov. 10. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki kel főzni. Ha nem főzöd, akkor tedd egy vödör vízbe és súlyozd le. 1-2 hónap múlva ha szerencséd van lent marad a víz alatt. Ha már nem színezi a vizet, be lehet tenni nekik.
2013. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor elég ha kifőzöm? azt hogyan kell?
2013. nov. 10. 14:34
 3/7 anonim ***** válasza:

berakod egy lábos vízbe és felforralod, hogy megdögöljenek benne a kis élőlények.


De bár én nem ezt csináltam, csak felraktam a szekrény tetejére szárítani egy hónapra, teljesen kiszáradt, lemostam forró vízzel és betettem. Szerintem jobb ha kiszárítod, mert akkor kevésbé fog elbomlani, nem lesz penészes sem talán.

2013. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és van itthon ilyen mű fá-nk abbol ha levágok jó?
2013. nov. 10. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel a teljesen "kiszárítós" dologgal, hogy utána penészedik, és színezi a vizet. Nem beszélve kiszárítod, attól még nem fog a víz alá merülni. Vízfelszín feletti rész, tuti penészedni fog. 1000% Felesleges időpocsékolás.
2013. nov. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De hogyha a fának még úgymond él a belseje, tehát ha belül még zöld, akkor penészedik jobban szerintem.
2013. nov. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mámmint ha faágat szedsz. Ha gyökeret azt nem tudom, mert igazából én fűzfa ágakat szedtem. Azok nagyon jól bírják a strapát.


A gyökér általában elrothad hogyha csak szimplán megdöglik és nincs kiszárítva szerintem. De lehet, hogy tévedek.

2013. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!