Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Oldalpolcos akvárium végső...

Oldalpolcos akvárium végső terv (odalent)?

Figyelt kérdés
1 liter biolabda, 5 centi T30-as szivacs, 1 liter siporax, 5 centi T30-as szivacs. Cső vége ferdén levágva. 5 literes dunsztosüveg. 400 l/h-ás Hagen Elite szivattyú. Namost: okés-e ez így, a cső középen menjen-e le, kell-e valami közvetlen a cső vége felé (mindig minden képen mintha valami elválasztó enne ott)? A szivattyú hogy helyezkedjen el? Ja, és egy kicsit nem a témához, de: ha oldalszűrős akváriumom van, vegyek-e levegőpumpát, ami nyomja befelé az akváriumba a levegőt?
2013. nov. 11. 21:07
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:

A szűrőanyagok jók, 5 literes befőttesüveg is, csak annyi, hogy csúnya. középen mehet a cső, csak jól béleld körbe a szűrőanyagokkal, hogy ne tudjon mellette feljönni víz.


"kell-e valami közvetlen a cső vége felé (mindig minden képen mintha valami elválasztó enne ott)"


Ezt nem értem.


A szivattyút csak helyezd rá a felső szivacsra.


Nem kell légpumpa, a visszafolyó cső fodrozza a vízfelszínt.

2013. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minden képen a cső vége fölött van egy olyan vonal (keresztmetszeteken), illetve határozottan úgy tűnik, mintha ráhúztak volna valami lemezt, pont azért , hogy rögtön mellette ne tudjon felmenni. A csúnyaságról ébenfa bútorlapok (akvárium fedelének színéhez passzol-fekete) fognak gondoskodni... :D
2013. nov. 11. 21:26
 3/8 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem elég, ha úgy csinálod, hogy kicsi lyukat vágsz a szivacsba, hogy mikor átdugod rajta a csövet, rászoruljon, úgy nem jön fel mellette víz.
2013. nov. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké. Bazaltot (U0) miért képtelenség kimosni? Mosom, mosom, és nem: mindig fekete vizet öntök le róla, na jó,. szürkét.
2013. nov. 12. 17:26
 5/8 Pendulum92 ***** válasza:
Azért, mert az összedörzsölődés miatt rengeteg por méretű szemcse van benne. Kristálytiszta vizet szinte soha nem fogsz kapni. Úgy 15-20 bőven elég, én is annyiszor mostam át. Amúgy meg leülepszik gyorsan az a por.
2013. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ó, oké. Erre rájöhettem volna. Amúgy láttam, hogy gyorsan leülepszik, csakhát... Ja, akváriumtakarításkor nem lesz szörnyen szürke vizem, amikor havonta egyszer talajt tisztítok?
2013. nov. 12. 20:18
 7/8 Pendulum92 ***** válasza:
Nem kell havonta talajt tisztítani, felesleges. Maximum talajporszívózást érdemes csinálni pár hetente.
2013. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pendulum92 ***** válasza:
Bár lehet én értettem félre a talajtisztítást. Tehát a talajporszívózás nem keveri fel, maximum a mulmot, de azt meg leszívod.
2013. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!