Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a halál oka?

Mi lehet a halál oka?

Figyelt kérdés

Üdv!


Hosszú idő után ismét meghalt egy halam, elég idősnek nézett ki, nem tudom, hán évesen vettem, csak azt, hogy már ivarérett volt, és áprilisban vettem. 7-8 cm-s kék gurámi volt. A halála előtti egy napban óriásiakat tátogott, de úgy, hogy nyitott szájjal úszott, és alig csukta be, nyitott kopoltyúfedővel, nagyon dezorientált volt, összevissza düledezett, ritkán vett levegőt (mármint ugyebár a mi levegőnket). Már jóideje nem halt meg egy halam sem. Ez milyen betegségre utal. A vizet tesztelem, a gyenge szűrésem ellenére a gyakori vízcserék miatt jó a vízminőség, a keménység nagyon magas, 30, a pH 8, ami szintén nagyon magas, de ez eddig nem jelentett problémát, és a többi halamnak sem (2 kék gurámi, 3 gyöngygurámi, 6 vörös neon, 2 fekete vitorlás, 1 tapadóharcsa, 2 panda, és még egy harcsa). A két kék gurámit nemrég vettem, meg egy csomó növényt is. Az a kérdésem, hogy lehet, hogy bevittem velük valami idegen kórokozót, és éppen le volt gyengülve ez a hal, ezért megtámadhatta? A többi halnak látszólag még semmi baja.



2013. nov. 12. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elfogyott az oxigénje? A többi hal elszívta előle? Nem tudom milyen betegsége lehetett. Fodrozódik rendesen a vízfelszín?
2013. nov. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha megkérlek, leírod milyen a szűrésed és mekkora az aki?
2013. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

200l-es, egy Aquael FAN 3+ van csak, külső szűrőre nincs pénzem, de tervezek vele beújítani karácsonykor, de mondom, az utóbbi 6 hónapban semmi problem nem volt a vízminőségből fakadóan.


1. válaszolónak: A szűrő is rengeteg oxigént fúj a vízbe, + még van habköves levegőztetőm is, de a gurámi a légkörből veszi az oxigénjét. Remélem nem valami kopoltyúbetegség.

2013. nov. 13. 20:25
 4/4 anonim ***** válasza:
a guráminál az rendben van.
2013. nov. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!