Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100cm x 25cm x 50cm akváriumot...

100cm x 25cm x 50cm akváriumot hogy tudnám szépen berendezni? Teljesen kezdő vagyok.

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra, jó tanácsokra lenne szükségem. Sajnos nem akvárium szett, hanem csak maga az üveg, tető nélkül. Azért nem szett, mert ez ingyen kaptam.


- Hány halat tehetek bele, melyikből mennyit?

- Milyen halakat milyenekkel lehet összetársítani?

- Milyen szűrő kell bele?

- Milyen vízmelegítő?

- Hány fokos víz szükséges?

- Milyen világítás kell hozzá?

- Meg kell-e valahol erősíteni az üveget, nehogy a sok víztől elrepedjen?

- Milyen a halak számára jó kaja?

- Milyen bútorra tudom rátenni ezt a méretű akváriumot, hogy ne legyen semmi baja?

- Jó-e ha a sarkaira veszek kis műanyag tartókat, és ebbe vágatok tetőnek üveget?


Ha valami fontosat kihagytam akkor még szívesen fogadok egyéb hasznos információkat is.



2013. nov. 14. 09:22
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
0%

khm.... Olvassátok már el újra amit leírtam, mielőtt idegen gondolatokat - és hülyeségeket - adtok a számba.


Jó lenne ha a kérdező megírná, akar e költeni az akváriumra és ha igen akkor mennyit. Mert ha akar akkor a ti tanácsaitokat kell megfogadnia, ha nem akar akkor az enyémet. A szűrő megléte nem szakmai, hanem pénzkérdés. Ha valaki helytelenül csinálja akkor szűrővel is pusztulnak a halak, növények. Ha meg helyesen akkor szűrő nélkül is megy rendben az egész. Szóval kérdező, írd meg ezt a lényeges kérdést, mert ez így parttalan vita.

2013. nov. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 Pendulum92 ***** válasza:

Neked komolyan sikerült beállítani amúgy egy akváriumot szűrés nélkül, algásodás, poshadás, idő előtti hal elhullás nélkül? Növényeid szépek voltak? Fotót tudsz mutatni?


A szűrő nélkül is lehet, de baromi nehéz. Kíváncsi lettem.

2013. nov. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:

Most hadd mondjak egy rossz példát. Egyszer egy kb 15 centis márványsügeret beraktam egy 90 literes akváriumba.

1 hallal sikerült túlzsúfolnom az akváriumot. A hal lefeküdt a a földre és ott zihált, pedig volt szűrője. Nem ment fel a víz tetejére pipálni, csak látszott hogy nehezen veszi a levegőt, erőlködik és már fárad. Ezért a szűrőre rátettem pluszban a levegőt befújó kis átlátszó csövet is, így elkezdtem porlasztani bele a levegőt. Pár perc mulva jobban lett, felkelt és elkezdett úszkálni. Namost ha nem lett volna otthon szűrőm, vagy nem tudtam volna külön még levegőt is befújni neki, akkor mit csináltam volna? Megeszem a halat vacsorára? Vagy óránként öntögettem volna a cserevizet az akváriumba?


Hja igen, tudom kellett volna neki egy 10ezer literes medence, szűrő nélkül. Mellesleg később átkerült nagyobb akváriumba, de ott is volt szűrő.

2013. nov. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ekkora halnak vagy nagyobb akvárium kell, vagy pedig szűrő. Viszont ha pl. ingyen kapsz egy ekkora halat s a kérdés az mit tegyél, s nincs pénzed akkor a válasz az, hogy keress olyant akinek van pénze vagy nagy akváriuma vagy szűrős kisebb akváriuma mert drágább lesz a leves mint a hús. Azonban egy fix méretű ingyen kapott akváriumba - amiről a kérdés szól - meg lehet határozni azokat a halakat és tartási módot, amik szintén ingyen tarthatók, s csak a haltápra kell költeni esetleg arra se annyit amennyit ti ajánlanátok. Persze ha mondjuk nem egy pénztelen diákról van szó hanem mondjuk minimálbéres állásról, nincs gyerek s szüleinél lakik, akkor rá lehet áldozni x ezer forintot szűrőre és bármi másra oda is be lehet szerelni szűrőt, tele lehet rakni halakkal s egyéb lényekkel, sőt sokminden mást is, akár még tengeri csillagot is tarthatsz. Ez már csak pénz kérdés. (igaz ez utóbbi esetben azt javasolnám ne sajnáld a pénzt egy ehhez megfelelő akváriumra mert ez töredéke lesz az összköltségnek)
2013. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
Nincs olyan lehetőség hogy anyagi okokból nem vesz valaki szűrőt. Vagy vesz szűrőt és lesz akváriuma vagy nem lesz akváriuma. Szűrő nélküli akvárium ekkora méretben kb 6 darab borarassal működne (2 centis hal...) és rengeteg növénnyel, ami miatt üresnek fog tűnni az akvárium.
2013. nov. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
0%
Ez túlzás.
2013. nov. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 Pendulum92 ***** válasza:
Ízlések és pofonok, de szerintem kellő ráfordítás nélkül nem lehet igazán szép akváriumokat produkálni.
2013. nov. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
Guppyknál nincs beltenyészet? LOL Ismerősömnek egy idő múlva torz guppy ivadékjai lettek ferde gerinccel... Teknőskajának használta.
2013. nov. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:

Jó én értem, hogy mit mondasz, de csak jobban érzi magát az ember, ha nem labilis az akváriuma, hogyha tudja azt, hogy tegyük fel elfelejtet vizet cserélni pár napig, akkor se lesz gond. És ehhez kell szűrő.


Meg persze az is jó érzés ha tudod hogy van elég víz benne ahhoz, hogy akár egy áramszünet sem fog gondot okozni, ezért nem kell túltelepíteni.


Én még akkor is parázok ha elutazunk pár napra rokonokhoz kötelezőképpen és az állataimat nem látom. Teljesen kétségbe tudok esni, pedig tudom hogy egy hétig bírják kaja nélkül, de akkoris. Emiatt vettem már automata etetőt is. Áramszünetkor meg rohantam venni elemes légpumpát és 6 órán át ment nekik a levegőztető 2 elemről.


Nyilván pénz, minden pénz, persze. Meg volt akkoris áramszünet amikor nem voltam itthon, de arról nem tudtam.


Mégis én szeretem azért, ha nem is túlbiztosítani, de valamennyire bebiztosítani a dolgokat.

Utálok félni a bizonytalanság miatt.


Én azért ajánlanám másoknak is azt, hogy inkább kevesebb hal legyen, de szűrővel.


A márványsügér más tészta, 20 centis korában már annyit evett mint egy kisebb kutya, 250 liter volt a legnagyobb akváriumom, amibe rakhattam. A halnak ugyan gyönyörű különleges mintázat volt az oldalán, szép volt és aranyos, de inkább azt mondtam, hogy vigye el valaki akinek nagyobb helye van hozzá és tudja etetni. Hátha jobb helyre kerül. Nyilván ha valamit nem tudok tartani normálisan, akkor eladom. Csak olyan szép hal volt, azért egy ideig gondoztam.

2013. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:

Egyébként egy ilyen elég széles és magas akváriumot, aminek nincs nagy mélysége hátrafelé, szerintem úgy lehet szépen berendezni, hogyha hosszú, magas növényeket raksz bele hátra. pl mint ezen a rajzon

[link]


Mittudomén vallisneria:

[link]

Echinodorus bleheriből is van ilyen hosszú:

[link]


Elöl meg esetleg jávai mohával lehet takarni a kavicsot.

[link]

vagy kisebb anubias nana növényekkel.

[link]


Meg egy nagy magas követ is lehet beletenni, de nem mészkövet, hanem pl bazaltot, vagy lávakövet.

2013. nov. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!