Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100cm x 25cm x 50cm akváriumot...

100cm x 25cm x 50cm akváriumot hogy tudnám szépen berendezni? Teljesen kezdő vagyok.

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra, jó tanácsokra lenne szükségem. Sajnos nem akvárium szett, hanem csak maga az üveg, tető nélkül. Azért nem szett, mert ez ingyen kaptam.


- Hány halat tehetek bele, melyikből mennyit?

- Milyen halakat milyenekkel lehet összetársítani?

- Milyen szűrő kell bele?

- Milyen vízmelegítő?

- Hány fokos víz szükséges?

- Milyen világítás kell hozzá?

- Meg kell-e valahol erősíteni az üveget, nehogy a sok víztől elrepedjen?

- Milyen a halak számára jó kaja?

- Milyen bútorra tudom rátenni ezt a méretű akváriumot, hogy ne legyen semmi baja?

- Jó-e ha a sarkaira veszek kis műanyag tartókat, és ebbe vágatok tetőnek üveget?


Ha valami fontosat kihagytam akkor még szívesen fogadok egyéb hasznos információkat is.



2013. nov. 14. 09:22
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
Építs magadnak egy akváriumot abba még víz se kell, sőt még gyertya se, többet tudnál így spórolni.
2013. nov. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
0%
az a baj viz nélkül nem jó. multkor is kiszáradt kinőt a halak lába s elmászkáltak
2013. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
Ki mondta,hogy halaknak csináld? Költözz bele!
2013. nov. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
0%
Ha attól félsz hogy megdagad az akvárium a sok viztől s szétfesziti, ne tölts bele sok vizet. AZ aljára 10-20 centit s tartsál benne gébet. Annak nem kell sok viz mert tüdős hal. Kimászik a vizből ha van kilógó kő s azon sütkérezik a gyertyaláng mellett mert romantikus hal. Viszont sajna nagyon ronda. na de pasikban is csak a rondák romantikusak, a szépek s e g gfejek.
2013. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
0%
2013. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

Jó régen írtam már a gyakorira (rengeteg munka) pótolok egy kicsit.


- Nem a halak száma mérvadó, 4-5 hal is nyújthat vizuális élményt, nem kell 100 hal az akváriumba.

Kezdőnek nyugodt szível, példa kék gurámi, sziámi ormányos márna, páncélos harcsa, anci, fentiek tarthatóak együtt is. video: http://www.youtube.com/watch?v=8o-JGc_ivu4


Ha megfelelő a szűrés 4 gurámi, 6-10 páncélos, 1-2 anci 2-3 ormányos márna.


A szűrő a terheléstől függ, ha sokat esznek a halak (fenti gárda beles) akkor ajánlatos külső szűrő, ha 1db betta van akkor elég egy belső szűrő is, a növények menyisége is befolyásolja a szűrő nagyságát a növényi hulladék miatt.


100W körüi automata vízmelegítő


Ha elég vastag az üveg nem kell merevítés, mivel 25 cm a mélységed igy nem nyom akkorát a víz úgyhogy szerintem nem kell.


Jobb minőségű száraz táp sera,jbl,tetra, fagyasztott kaja, algaevőknek alga tabletta zöldség.


A bútoron elengedhetetlen kellék a polifoam az aksi alá, fontos hogy a bútor vízhatlan legyen.


A világítás stb a videó leírásába benne van.


A talaj kb 20 kg bazalt kö 1-2 gyufácskatujányi méretű 200ft, majd ráöntve 15 liter jbl manado.

2013. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 vizipityu ***** válasza:

Rémszarvas valószínűleg csak poénkodik, nyilván nem lehet komoly amit ír.

Csak az a baj, hogy aki abszolút nem ért a dologhoz képes elhinni azokat a amit leír. Még ha azok orbitális baromságok is...

2013. nov. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
És annyira fog hinni benne hogy tényleg kinő a hala lába?
2013. nov. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

szerintem rémszarvas ilyesmire gondolhatott, csak nem vettétek a lapot:


[link]

2013. nov. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!