Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100cm x 25cm x 50cm akváriumot...

100cm x 25cm x 50cm akváriumot hogy tudnám szépen berendezni? Teljesen kezdő vagyok.

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra, jó tanácsokra lenne szükségem. Sajnos nem akvárium szett, hanem csak maga az üveg, tető nélkül. Azért nem szett, mert ez ingyen kaptam.


- Hány halat tehetek bele, melyikből mennyit?

- Milyen halakat milyenekkel lehet összetársítani?

- Milyen szűrő kell bele?

- Milyen vízmelegítő?

- Hány fokos víz szükséges?

- Milyen világítás kell hozzá?

- Meg kell-e valahol erősíteni az üveget, nehogy a sok víztől elrepedjen?

- Milyen a halak számára jó kaja?

- Milyen bútorra tudom rátenni ezt a méretű akváriumot, hogy ne legyen semmi baja?

- Jó-e ha a sarkaira veszek kis műanyag tartókat, és ebbe vágatok tetőnek üveget?


Ha valami fontosat kihagytam akkor még szívesen fogadok egyéb hasznos információkat is.



2013. nov. 14. 09:22
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:

csinálhatsz ilyen rapülő szigetet is bele, mert elég magas

egy darab vasfára rákötsz jávai mohát damillal, és az egészet egy szál damillal fellógatod az akvárium tetejéhez valahogy.


[link]


vagy beleraksz gyökereket és arra kötözöl mohát, és így mintha egy híd lenne benne magason, bár ez nem pont olyan amire gondolok, ez bonyolultabb,de mindegy:

[link]

2013. nov. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
0%

ez haltól is függő. pl. a kedvenc témámhoz, a guppyhoz májmohát javaslok, amiben kiválóan el tud bujni az ivadék, s együtt növekszik a tenyészettel.


ez a pénz minden hozzáállással viszont továbbra se értek egyet. a pénz csak akkor lehet minden, ha van. ha nincs, akkor meg semmi, akkor nem a pénz számít hanem a találékonyság. az ingyen van. s hogyan számíthatna az ami nincs? ez logikai bukfenc.

2013. nov. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
Jó, ha nincs pénz, akkor tehet bele békalencsét, talán kap egy marékkal ingyen a boltban, az jó nitrátszűrő elvileg, de az a baj hogy kell rá lámpa, különben nem terjed. De a májmohának is kell fény. Lehet hogy télen az ablak alatt kevés lesz a világítás. És ha nincs pénz, akkor a villanyszámla is gondot okozhat.
2013. nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
Akinek elemi dologokra(szűrő,fűtő) nincs pénze az ne tartson halat. Jöhetsz az antikapitalista dumáddal, de ha tetszik ha nem még a guppynak is ki kell elégíteni az igényeit, még ha azok minimálisak is.
2013. nov. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
0%

Csak saját magadnak szabhatod meg mit tegyél, másnak nem.


Ha nem elég a napfény akkor majd megvilágítja a májmohát gyertyalánggal.

2013. nov. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
Ha halászlevet akarsz csinálni az akváriumba akkor szíved jogod, de mást ne informálj félre.
2013. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
0%

Egy ilyen kialakítású akváriummal a világítás és a fűtés is meg van oldva:


[link]

2013. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
0%
nekem is volt egy 50 literes akváriumom,szivacs szürővel + porlasztoval,ami alig ment napi-kétnapi pár orát és a halak éltek benne.valiznéria meg valamilyen hinár volt benne.a világitásom 40 wattos aztali lámpa volt.az is napi néhány orát ment.guppi páncélos harcsa meg xhipo volt benne.ezzel nem példát akarok mutatni csak elmondtam.
2013. nov. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
0%
fotod van ennek a szerencsétlennek? nekem régóta nincs akváriumomom. Kiszárad, s a halaknak kinőtek a lábaik s elmászkáltak.
2013. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

A halaid a szerencsétlenek nem én:) Megmondanád nagymester, hogy azzal a "gyönyörű" "esztétikus", gyertyás megoldással hogy szabályozod a hőmérsékletet?:)

Mondom én,hogy halász lé készül, de ahhoz inkább pontyot meg keszeget ajánlok nem guppyt. :)

2013. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!