Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényes akvárium kérdés? (lent)

Növényes akvárium kérdés? (lent)

Figyelt kérdés
Most lehet hülyeség amit kérdezek de nem értem a dolgot ugye bár a növényes aksikba nagy teljesítményű külső szűrőket raknak azért hogy ne kelljen porszívózni hanem csak szűrőt takarítani.Ha nincs hal csak növény vagy esetleg egy ilyen 80-100literben csak vagy 6 hal elég egy matten vagy belső tudom hogy nme szép de ugyeár a növények nem kakilnak nincs sok kosz se méreganyag?
2013. nov. 15. 13:20
1 2
 11/16 Platypus ***** válasza:

Elvileg az ammóniafogyasztás az általános, mivel ez a könnyebben felvehető vegyület és a növények a nitrátot is visszaalakítják ammóniává a felhasználás előtt.

De szerepelnek akvarista fórumokon listák ammóniafogyasztó növényekről. Lehet, hogy ezek csak simán a nitrogénzabáló növényeket jelentik, de az is lehet, hogy a nitrátfogyasztásra képes növények tényleg lassabbak ammóniafelvételben, de erről nem tudok egyértelmű adatokat.

2013. nov. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Platypus téged csodállak olyan vagy mint egy lexikon vagy jobb, mindent tudsz :)
2013. nov. 15. 20:30
 13/16 anonim ***** válasza:

Én már láttam olyan 150literes ráadásul mollys akváriumot, amiben nem volt szűrés. Ha jól választod meg a 6 halat és a növényeket, akkor működhet szűrő nélkül.


Egy pipás szivacsszűrő viszont jól elrejthető, elég is lenne bele, hátránya, hogy kevés áramlást csinál.


Nehéz úgy választani halat, ami nem rajhal. Külső szűrővel viszont egy tucat valamilyen rajhal mehetne, ami már pro.

2013. nov. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Jó de én nem szeretnék bele 6tól többet csak sok növényt meg ha nincs állati erős áramlás a halak el tudják koszolni szépen a talajt ami ettől berohad ami nem jó a növényeknek.
2013. nov. 16. 09:55
 15/16 anonim ***** válasza:

Namost szerintem következő a helyzet.

Növényesbe azért kell bika szűrés, mert durván erős a világításod, ami miat már a legkisebb ammónia szintre elkezdenek terjedni az algák. Nálam a háromszáz literesbe alig van hal, azok is csak algaevők, és egy tetratec ex-1200 meg egy atman cf-1200 dolgozik full biológiai töltettel, + tolom a CO2-t, és eléggé pengeélen táncolok a szűréssel 4 x 54W világítás mellett.

Más egy hangulatvilágítással megvilágított akvárium, ami azt hiszed hogy működik, közben a halak szenvednek, csak lehet, hogy fel sem tűnik.

2013. nov. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Pendulum92 ***** válasza:
Érdekes, eddig nem tudtam ezt.
2013. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!