Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Probléma az oldalpolcos...

Probléma az oldalpolcos szűrővel (többi lent)?!

Figyelt kérdés
Szóval: a szivattyú (azazhogy a szűrő) egy Hagen Elite Jet-Flo 75-ös, 400 l/h-ás. Namost. Feltöltöttem az akváriumot, ezt a szűrőt pedig, ami egy 5 literes befőttesüveg, szépen elhelyeztem mellette, majd csöveket átraktam egyikből a másikba, mindent, ahogy kell, bár az akváriumból kimenő levegőbuborékososdik. Na, elindítottam a szűrőt. Itt jön a probléma: a vízszint-kiegyenlítés nem igazán megy, a befőttesüveg boltíves részéről gyorsan leszedi a vizet, így már 90%-a ki is lóg a szűrőnek a vízből. Aztán látszólag beáll az egyensúly, de nem, mert 2-3 perc elteltével teljesen kiszívja a vizet, ameddig csak tudja. Akváriumból kimeneti cső külső átmérője 1,9 centi, bemenetije meg 1,4. Szóval: hogyan oldjam meg, próbáltam lejjebb tenni, 2 centivel, de nem: úgy is ezt csinálja, csak későbbre. Ezen kívül: hogyan töltsem meg vízzel az akváriumból kivezető csövet vízzel, mert a szájjal megszippantásos 15-ödszörre jött csak össze, mindig belejutott valamennyi levegő. Szűrőanyagok: alul 0,75 liter biolabda, aztán 5 centi T30-as szivacs, aztán 1 liter siporax, majd megint 5 centi T30-as.

2013. nov. 17. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen nálam is vagy 3centivel kevesebb van benne mint a akviba a levegő beporlasztással vigyázz mert ha belevegősödik és kilátszik a pumpa tönkremehet.Rakj 2 kivezetőt és úgy jobb lesz valamicsét nálam egy kb 2-3 centis gégecsőn megy ki a víz a pumpa 260l/h de lefolytottam rendesen így vagy 100.
2013. nov. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Levegő beporlasztás alatt mit értesz? Amúgy a pumpa felőrölt egy nagy levegőbuborékot, azóta feljebb van a szűrőakváriumban a vízszint 2-3 centivel...
2013. nov. 17. 18:07
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:

Egyszerű a megoldás, több csövet kell berakni, amin megy ki a víz.


A megindítást én úgy csinálom, hogy a belső szűrőt bedugom és ahogy jön ki a víz, odadugom a kivezető cső végéhez, hogy nyomjon át egy kis vizet. Utána megy magától.

2013. nov. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pendulum92 ***** válasza:
Nekem a 700 l/h-t baromi nehéz volt normálisan ellátni, ha nem elég a víz, pillanatok alatt leszívja maga alól. De vagy 4-5 12 es átmérőjű cső már elég volt, hogy még magasabban is legyen a vízszint, mint a pumpa van.
2013. nov. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké, rendben. De most már a 3/4-éig el van fedve, nem is melegszik, rohadt halk (nem hallom 1,5 méterről, csak, hogy valahol valami nagyon halkan búg). Szerintem így jó lesz. Akkor próbálom egy-két napig még, aztán gyühetnek a növények! (Bizt. okok miatt nem raktam be őket előbb.)
2013. nov. 17. 21:01
 6/7 Pendulum92 ***** válasza:

Egy-ként dolgot még közlök veled, amibe én belefutottam.


1. Valamivel fedd le a csövek végét, mert a csigák hajlamosak belemászni, és eltömíteni. Én szúnyoghálót szorítottam rájuk kábelkötegelővel.


2.Inkább legyen több cső, mert ha párolog a víz, csökken a vízszint az akváriumban, az egyensúlyi vízszint is csökken, és előbb utóbb szárazon lesz a pumpa. Viszont ha sok víz megy ki, akkor magasabban lehet a vízszint a befőttesben is.

2013. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szúnyoghálóm még van, az most pont kapóra jön. Nekem úgy tűnik, hogy most egy csövön is okés lesz, és van 4 centi, ami párologhat... Na jó éjszakát!
2013. nov. 17. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!