Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó lesz az ha polifoam-ot...

Jó lesz az ha polifoam-ot teszek a 300 literes akvárium alá?

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 08:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, nekem is az volt, bár nem 300literes alatt, hanem 150!
2009. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
300L alá több réteg kéne, vagy méginkább hungarocel.
2009. nov. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A hungarocelt még nem is hallottam,de jó ötletnek tűnik!

Már van egy 180 lityis akváriumom,az alatt polifoam van.

Milyen vastagságú hungarocelt lenne érdemes alátenni?

2009. nov. 23. 09:11
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is az van alatta, (szintén 300-as). Igaz és a Fressnapfban vettem külön akváriumhoz valót, de nem sokban különbözik a mezei polifoamtól.

A 140, 120 és 50 literesem alatt sima hungarocelltábla van.

2009. nov. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nekem egy 160 literes akváriumom van és 2cm-es "normál" polisztirén lapot raktam alá. Bevált.

Ha polifoam-ot raksz alá az is jó lehet, de ez több dolognak a függvénye. Ügyelned kell arra, hogy a lehető legkevesebb felületi eltérés legyen az akváriumod alja és az asztalod (v. amire rakod) teteje (lapja) között. A polisztirén (v. a polifoam) ilyen esetben, ki kell egyenlítse a kisebb felületi eltéréseket. Ami tartani fogja az akváriumodat, igen szilárd lábakon álljon, ne billegjen, a felülete egyenes és masszív legyen!

Jobb ha nem egyedül fogsz neki. Olyan személy(ek) segítségét kérd, aki(k) már csinált(ak) hasonlót, sikerrel, illetve "témában" van(nak) azzal amit akarsz. Egy ekkora akvárium esetében biztosra kell menned! Nem játék!

2009. nov. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Látom, közben más is megelőzött és ők is használnak hungarocellt.

De a ponifoam is bőven elég. Az én 300-asom alatt kb egy 3-4mm vastag polifoam van mér több mint egy éve. Semmi baja.

2009. nov. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Akvárium bútor lesz alatta,kifejezette ehez készül.

Nagy halasok vagyunk. Ez lesz az 5. akváriumunk.

:))))

Van egy 180-as,egy 360-as,egy 100-as és egy 220-as medence!

Nem egyedül csinálom.

De már így is hülyének néznek bennünket!

Tele vagyunk Dél-amerikai sügérekkel! :D

2009. nov. 23. 09:23
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is úgy csináltattam hozzá a bútort, pont ilyet: [link]

Egyébként itt is vettem, cseresznye színben.

Úgyhogy ha nálam jó alá a polifoam, akkor szerintem ugyan ilyen feltételekkel nálad is jónak kell lennie.

Azért is jó ez a bútor, mert az összes lába egyenként állítható, így teljesen vízszintbe lehet állítani egy vízmérték segítségével, mielőtt rákerül az akvárium.

2009. nov. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ha-ha-ha!

Totál ugyan ilyen lesz a miénk is csak fekete színben! :D

2009. nov. 23. 09:45
 10/13 anonim ***** válasza:

A polifómmal az az alapvető gond, hogy vékony.


Kicsit kifolyik a víz, a bútor megroggyan (nem eltörik, csak meghajlik pár mm-t) és a polifóm máris köröm vastagságúra nyomódik össze. Ami valljuk be az ilyen "gagyi", mostanság árult bútorlapból összetákolt szekrényeknél nem lehetetlen, ha kifolyatod rá a vizet. Márpedig az akváriumba víz van, vízcserénél, így-úgy de néha kifolyik a teknő mellé.


A hungarocelnél nincs ilyen gond. Nem kell vastag, 1-2 centis bőven jó. Díszléccel letakarod és kész. Mi csak hungarocelt használunk 200L felett.

2009. nov. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!