Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A légpumpák milyen elven...

Pendulum92 kérdése:

A légpumpák milyen elven működnek?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy dörmögnek... de hogyan nyomják a levegőt? :D
2013. dec. 16. 14:48
 1/9 YourDestiny ***** válasza:
Én bütyköltem már meg egy régi Hagen Elite légpumpámat. Nagyon leegyszerűsítve van benne egy gumimembrán, azt mozgatja a motor segítségével (ami lényegében rezonanciát kelt) egy lemez vagy rézlapocska. Tudományosabb választ meg írjon egy fizikus hajlam. :)
2013. dec. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ennyi elég, csak elképzelni nem tudtam hogyan nyomhatja. Ezek szerint a membrán szívja is, majd nyomja is a levegőt.
2013. dec. 16. 15:22
 3/9 YourDestiny ***** válasza:

Az enyém egy 799-es barnásszürke, közel 20 éves jószág. De még mindig árulják őket a mai napig. Ez kék, nem tudom melyik a szériából, de ugyanez a belseje és külseje:


[link]

2013. dec. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugyanazon az elven működik, mint egy klasszikus csengő.


A tekercs (elektro)mágnesességet gerjeszt. A mágnesesség magához szippantja azt a kis fém lapot, (ami a csengőben megüti a harangot) de ettől megszakad az áramkör, így megszűnik a vonzás, és visszaáll a kis fémlap az eredeti helyére, de akkor ismét záródik az áramkör.

És ezt így jó gyorsan csinálja.

Ha ahhoz a fém laphoz közel teszel egy harangot, úgy hogy mindig megüsse, akkor csengő lesz belőle, ha meg rákötsz egy gumi membránt, akkor meg a levegőt fogja pumpálni.

2013. dec. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vannak külömböző kompresszorok sokkal job hatásfokkal.

Ezek a membránosak, úgy működnek, hogy a membrán egy szelepen keresztül beszív egy bizonyos mennyiségű levegőt (ekkor a membrán ki van feszűlve). Aztán a membrán összenyomúdik és kiszorítja a levegőt a levegőcsőbe, ekkor a szelep zárul, és így a levegőcsőbe kerül a levegő.

Szerintem azért dörmögnek, mert nagyon könnyűek.

Van aminek villanymotor hajtja a membránját, nem mágnes. Pl. láttam egy elemes légpumpát, abban olyan motor volt, mint a távirányítós autókban.

2013. dec. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kompresszorosak akvarisztikai célokra túl nagy teljesítményűek, általában több akváriumot, több gépet lehet velük üzemeltetni, olyannak éri meg erre költeni, akinek nagyon sok levegő kell hosszú távon. Mert ezek nagyságrendekkel drágábbak is.
2013. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A gumi öregedésével nem lesz rosszabb idővel a pumpa teljesítménye?
2013. dec. 16. 18:22
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
Lényegében jellemző lehet, ugyanis veszíthet a rugalmasságából.
2013. dec. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg a tömítések is romolhatnak, vagy a mágnes erőssége, szóval az egész. Főleg a membrán.
2013. dec. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!