Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium vize homályos és...

Az akvárium vize homályos és kicsit habzik. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
100 literes akvárium, 2 napja használjuk. Tegnap észrevettem, hogy kissé homályos lett a víz, ma reggel meg azt, hogy a víz tetején kicsi habszigetek vannak, ami a levegőztetőtöl jön. Mitől lehet ez? 2 aranyhal van benne, ma akarunk többet venni. Klórtalanító van a vízben, a víz 25 fokos. Ma hozumk bele szűrőt is. Beletehetjük így az új halakat? 4 aranyhalat és 6 zebradániót akarunk venni.
2008. júl. 14. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy az a baj hogy eddig nem volt benne szűrő.Szűrőnek pedig kell hogy legyen benne.
2008. júl. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nekünk is volt akvárium és azt mondták, hogy az aranyhal mellé nagyon meg kell válogatni, hogy mit rakunk, mert megeszi őket. majd erre jól kérdezz rá.

És biztos a szűrő a gond.

2008. júl. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
elösször is lekell ülepednie a viznek mivel minden vizcserénél van ülepedési idö. Viszont az sem mindegy hogy mi van az alján pl. kavics vagy homok, mert az is sokat befolyásol. Amugy meg én nem ajánlom az aranyhal és a dánio párositást hiszen két nagyon különbözö igényü halfajrol van szo. A szürö igen fontos, de nem feltétele az akváriumnak, ugyan ez a levegöztetö ha nincsenek sokan a halak akkor nem feltétlenül szükséges. A hab a tetején ha csak a bubiktol van akkor nem baj de ha már van valami szine akkor jobb ha vizet cseréltek, de lehet attol is hogy az alján lévö soderbül vagy kövekbül oldodott ki valami. Én nem szoktam klortalanitott tenni az akvimba. Csak a felét hideg vizzel töltöm a másikat forroval megvárom mig beáll az optimális hömérséklet és mehetnek a halak.
2008. júl. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk sziámi harcoshalunk van egyedül és nála is ez van. kb. hetenként szoktu takarítani. Komolyabb baj nincs vele. Betettünk egy tükröt is heccből és semmi baja nincs.
2008. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!