Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy ilyen fénycső jó lesz...

Egy ilyen fénycső jó lesz 30l-es akvárium fölé?

Figyelt kérdés
[link]

2013. dec. 19. 18:59
 1/10 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés: hol lehet személyesen beszerezni az akváriumok fölé való fénycsöveket, izzókat? Mert én akárhol nézem, sima 2500K-eseket találok csak.
2013. dec. 19. 19:02
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy akvarisztikai szaküzletben, (csillagászati áron) vagy nagyobb elektronikai szaküzletben rendelésre hoznak. Ha hoznak... Pl tungsram márkaboltok.
2013. dec. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De amúgy szerintem akkora hasznot rátesznek, hogy kb ugyanott leszel, mint ha megrendelnéd és kifizetnéd a szállítást.
2013. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

800 lumen az nem túl sok, a kompakt izzóknál rá kell számolni jócskán a kialakulásukból adódóan, 1600 lumen körül lenne jó azt egy 26wattos tudja, akkor erős közepes a világítás.

A doboz lényeges mit mutat, a grafikonon menyi vörös lila van, én icon 6500K kompaktokat használok azoknak jók a szín spektruma, szépen nőnek alattuk a növények.

2013. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pendulum92 ***** válasza:
Én a vilagitas.eu-t ajánlom. Már legalább 3 csövet onnan rendeltem, Pick-pack pontra csak 600 ft körül van a szállítás, és nem is drága.
2013. dec. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 vizipityu ***** válasza:
Én is a vilagitas.eu -t tudom ajánlani, saját tapasztalat alapján. Olcsók és nekem vidékre legutóbb 900 Ft-ért ki is hozták a fénycsöveket, törékeny csomagként. Ráadásul nagyon segítőkészek ha nem jó valami. Az elektromos előtétnél akadt problémám, írtam nekik e-mailt és 1 órán belül felhívtak, hogy miket nézzek meg, szerintük mi lehet a baj. Végül 1 fénycső rossz volt amit küldtek, de első szóra ingyen kicserélték a futárral. Jó lenne ha az összes bolt ilyen vevőközpontú lenne...
2013. dec. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
Én is a 800 lumenen lepődtem meg. Mindenesetre alacsony fényigényű növényeknek megfelel.
2013. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Árnyéktűrő növényeim vannak, főleg moha fajok, gömbalga, és egy Anubias.

Most akkor a 800lm kevés? Eddig 11W-os izzó volt felette, és elég volt hozzá. Azért gondoltam, hogy a 15W-os bőven elég lesz.

Most ezeket néztem azon az oldalon, amit linkeltetek: [link]


Ezek közül a 14W-os jó lesz szerintetek?

2013. dec. 20. 19:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lesz. Jó fényterelő kell fölé.
2013. dec. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 YourDestiny ***** válasza:
Nem a Watt a lényeg. Az energiafelvételét határozza meg, nem pedig a leadott fényáram értékét, fényerejét.
2013. dec. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!