Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 45 literes akvárium. Segítene...

45 literes akvárium. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
szép színes guppikat terveztem bele meg törpe páncélosharcsát de miből menyit?? azt em tudom.. mert néztem ezeket mind lehet ekkorába tartani most már amugy kész az akvárium már van benn víz ma kaptam az aksit és már megy kb 2 órája kaviccsal vizzel meg a szűrővel az akvárium mikor mehetnek bele a halak meg a növények?? azt olvastam hogy 1 két hét de én ezt nagyon sokallom igy adtak hozzá vizelőkészítőt mondjuk 50 literhez volt beleraktam mind most 5 liter gondoltam az már szinte semmi igy azér van benne az is és még elég zavaros a víz mikor fog ez leülepedni?? reggelre telán?? és amugy az nem baj ha erősebb szűrő van benne? mert claro 600-as van benne amit mellesleg 80 literhez terveztek 600L/h és csak ugy kering benne a víz... hát mondom a halaknak majd verseny kell úszniuk az árral...
2013. dec. 24. 22:49
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
bocs most látom hogy 50 liter van ráirva nem is 45.... nemtudom miért erre emlékeztem :D A ITT EGY KÉP ELÉG ZAVAros a viz persze nem ilyen lesz még majd teszek bele növényeket meg dekorációt [link] szoval leülepszik majd ez a szürkeség?? mert a talajtol van
2013. dec. 24. 22:59
 2/18 anonim ***** válasza:
akvarista.hu
2013. dec. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
-.-
2013. dec. 24. 23:13
 4/18 anonim válasza:

8 HÍM guppi (mert az akva nem bírja el a szaporulatot) és 6 harcsa.

3 hétig kell üresen járatni az akvát, és ezt sehogyan sem tudod kihagyni, vízelőkészítővel sem.

A szűrőben pedig lehet csökkenteni az áramlást, és tedd is meg, hogy ne legyen turmixgép a halaknak.

2013. dec. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Guppiból kizárólag hímeket tarts!!!

Mindkét halból 6-6 db-ot tartanék, de a maximum, amit az előző írt, a 8 hím guppi, 6 pigeus harcsa.


Ha sokallod az 1-2 hetet, akkor már most kezdd magad hozzászoktatni a gondolathoz, hogy inkább 2-3 hét üresjárat kell!

Közben, 1-2 naponta szórj a vízbe egy kis halkaját, hogy baktériumok, amiket a vízelőkészítővel beletettél, azok életben tudjanak maradni, és el tudjanak szaporodni.

(egyébként vízelőkészítőből is van többféle, remélem olyat vettél amiben baktérium kultúra is van. Mondjuk majdnem mindegy is, hiszen van olyan fajta nélkülözhetetlen baci, ami semmilyen folyadékban nincs, az magától szaporodik el, és 3 hét kell neki!!!

Szóval ígyis-úgyis illendő megvárni a 3 hetet.


A szűrő most még erős, most még lejjebb veheted az áramlását, de túl nagy nem lehet,(méretre) ilyen fogalom nem létezik. Idővel, ha jól beérik a szűrőben a szivacs, majd magától is csökken az áramlás.


3 hét után jöhetnek a páncélosok, újabb 1 hét elteltével a guppik. Nehogy egyszerre telerakd hallal az akváriumot!


Vízcseréket már a 2. héttől elkezdve lehet csinálni, ilyen kis akváriumban jobb többször keveset cseléni.

Hetente 2×7-8 liter vizet cserélj.


A cserevizet előző nap engedd ki, álljon legalább 1 éjszakán keresztül egy vödörben, vagy más széles szájú edényben.

Ha a szűrőnek a szivacsa már nagyon eltömődik, akkor egy éppen aktuális vízcserénél, a leszívott akvárium vízben öblítsd ki nagyjából. Nem kell tökéletesre.

És egyébként napi 24 órában folyamatosan menjen a szűrő- természetesen.

2013. dec. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mint a karácsonyi akváriumoknál általában rengeteg hiba van.


1 tartsd be amit előttem írtak.

2 van 3-4 heted hogy rendbe rakd és megtanuld az alapokat, nem nagy ügy, ha jó az akva akkor heti fél óra/akvárium ráfordítás elég, ha nem jó akkor valószínűleg a sufniban végzi 1-2 hónapon belül a növénypusztulás, halpusztulás, algásodás, egyszóval nem épp egészséges akváriumi körülmények miatt.


Hibák: töltsd fel vízzel az akváriumot a műanyag fedő alja felett legyen 2-3 mm a víz, így ronda vízkocsik lesz, nem akváriumi ajzatod van, ez dekor kavics, eredetileg cserepes növények díszítésére való, műanyaggal hermetikusan lezárt kő, közé megy majd a mulm, halürülék, rothad majd folyamatosan. Szűrőt emeld feljebb, úgy hogy a szürő tetejét éppen hogy takarja a viz, bubizó nem kell csak arra jó hogy úszik a fedő belseje a vízben és tiszta vízkő lesz a fénycső, így tompul a fényerő.


A mopani fa jó, a jávait így beszívja majd a szűrő.


Csak jóindulatból mielőtt ész nélkül költenél:


JBL manado 3000ft

2 db mpoani fa 2000ft

10kg bazalt kő, az ajzat is ki van rakva vele(kölerakat) 100ft

Háttér, kukazsák 20 Ft

5 db növény 2500ft

Össz: 5620ft te elköltöttél ajzat (ami kuka) háttér(ami giccses kuka) kb 4000ft ot


Így a különbség eddig 1620 Ft


Egy 7 éves kislány akváriuma, semmi közöm hozzá, az anyagot venni segítettem, berendezni,(ő döntött mi hogy legyen) de már ő rendezi, karbantartja, betta lakja.


A lényeg ne rohanj ész nélkül.

[link]

2013. dec. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
oké megfogadtam őket de am utolsó válaszoló nem fogom kidobni a követ sem a hátteret-etz főlleg nem mert ugysem fog kiátszani majd mert rakok bele sok növényt ez csak azért van ha a növények között lesz hej ne egyből a fal látszódjon a talaj meg tudom hogy nincs alatta ilyen tápanyagos valami ami adja ott nekik ezért gondoltam majd veszek valamit tabletttákat vagy valami löttyöt ami jó nekik é egyébként ez nem az első akváriumom ezt az első lecserélésére kaptam ami már vagy egy éve megvan vagy több is ugyhogy azér nem teljesen tudatlan vagyok ezen a éren persze azt egyáltalán nem állítom h profi vagyok mert egyáltalán nem csak hogy nem teljesen ugy indulok hogy azt se tudom mit kell majd csinálni vele. és igen a mohát már be is szívta reggelre :)) ezért ma a fához kötöztem damillal és még mielött itt irta valaki hogy tegyek bele halkaját az már előtte meg is volt csak nem nagyon tudtam mennyit tegyek bele.. nagyon keveset raktam csak bele annyit ami kb egy kisebb halnak elég ez elég vagy tegyek még bele? am a víz még mindíg zavaros egy kicsit bár jobb mint tegnap de még mindíg nem tiszta ez most ilyen marad?? vagy mért nem tűnik már el???? az előző akváriumomnál az első nap már leülepedet teljesen... vagy a szűrő a baj? túl erősen keringeti a vizet és ez valamiért a baja?
2013. dec. 25. 16:46
 8/18 A kérdező kommentje:
vagy cserélnek kéne a vízből egy kicsit?? [link]
2013. dec. 25. 16:53
 9/18 A kérdező kommentje:
amúgy összesen a kőre és a fára költöttem 2000 forintot nem 4000-et..... a háttér járt hozzá, szettben vettük ahoz volt a szűrő is ami tuti jó hozzá
2013. dec. 25. 16:59
 10/18 anonim ***** válasza:
Azért nem tűnt még el a zavarosság, mert tegnap óta nem telt el 3 hét. Nem véletlenül találták ezt ki. Türelem.
2013. dec. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!