Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 45 literes akvárium. Segítene...

45 literes akvárium. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
szép színes guppikat terveztem bele meg törpe páncélosharcsát de miből menyit?? azt em tudom.. mert néztem ezeket mind lehet ekkorába tartani most már amugy kész az akvárium már van benn víz ma kaptam az aksit és már megy kb 2 órája kaviccsal vizzel meg a szűrővel az akvárium mikor mehetnek bele a halak meg a növények?? azt olvastam hogy 1 két hét de én ezt nagyon sokallom igy adtak hozzá vizelőkészítőt mondjuk 50 literhez volt beleraktam mind most 5 liter gondoltam az már szinte semmi igy azér van benne az is és még elég zavaros a víz mikor fog ez leülepedni?? reggelre telán?? és amugy az nem baj ha erősebb szűrő van benne? mert claro 600-as van benne amit mellesleg 80 literhez terveztek 600L/h és csak ugy kering benne a víz... hát mondom a halaknak majd verseny kell úszniuk az árral...
2013. dec. 24. 22:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Törpe páncélos harcsát ezzel az aljzattal ne tegyél, vagy agyag alapú 1-2 mm, vagy pl rostált sóder, ezt az aljzatot nem bírják túrni, ránézésre érdes is, ha festett dekor kavics akkor még rosszabb a helyzet, az még halálos is az akvárium flóra szempontjából, nem porózus így nem nyújt táptalajt a baktériumoknak, a halürülék, halkaja az viszont belerothad.

A zavarosság az ajzat miatt van, vagy leül vagy nem, részlegesen cserélhetsz vizet az javít a dolgon. Posztert azt te tudod, szűrőfelület a lényeges, nem a szűrő névleges teljesítménye abból neked nem sok van, ezt majd később úgy is látod ha zavaros lesz állandóan a vized, sok alga lesz, vagy betegek lesznek a halak, ha valami nem jó nem árt még egy ugyanolyan ami benne van.


Halkaja az minden nap mintha halakat etetnél. A lényeg legyen benn bomló anyag rendszeresen ami ammóniát termel így elindulhat a nitrogén körforgás.

2013. dec. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
hát jó ez nekem is eszembe jutott hogy talán durva nekik a kavics és akkor helyettük mehet ügyanannyi guppi? (fiu) amugy nem festett a kő. csak rettentő mocskos volt az egészet szűrővel mosogattam egy csomószorés annyi por meg fekete kosz jött le róla.... és tudok valmit csinálni azellen hogy ne rohadjon bele minden? (és nem . nem cserélem le az egészet ezen kívül ha tud valaki valamit azt megköszönném)
2013. dec. 25. 19:50
 13/18 A kérdező kommentje:
most nézem itt hogy aljzat poszívóval megoldható?? ha igen ezt milyen sűrűséggel csináljam?
2013. dec. 25. 19:55
 14/18 anonim ***** válasza:

1-2 mm ajzat, a szűrő kelt egy áramlást, ez az áramlás mozgásban tartja az apró haleledel maradványokat, és a halak ürülékét, nagy részét a szűrő összeszedi, egy jelentős része az akváriumban egy áramlás mentes helyre lerakódik, általában a szűrő felőli oldalon vagy a szűrő alatt lesz, az apró szemcsés aljzaton ez hasonló mint a sivatagban a homok vihar.

Ahova lepakolta azt a részt elég porszívózni.


Nagy szemcsés ajzat, ott megakadhat a trutyi a kövek felületén, bemehet közéjük, az egész akvát kellene talaj porszívózni, de erre példa vízcsere esetén 6-8 liter leömlő víz ad lehetőséget, utána lehet olyan hogy átszűröd és visszaengeded így megint tudsz talaj porszívózni.


Talajporszívó az egyenlő azzal a tömlővel amivel cserélsz vizet csak letartod az akva aljára, a heti részleges vízcsere egyben talaj porszívózás is.

A jó talajszerkezet az porózus, természetes kőszerű anyag ami átázik ha nedvesség éri, a baktériumok ebbe meg tudnak telepedni, a festett ajzat nem ilyen.

2013. dec. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
oke értem köszi a vàlaszt. bàr 100 %-osra nem àllítom hogy nem destett de szerintem nem az azért küldök majd közelebbi képet a kövekröl hàtha meg tudnàd jobban àllapìtani. de csak holnap küldöm a képet ha nem baj addig is köszi :)
2013. dec. 25. 22:22
 16/18 A kérdező kommentje:
ittvannak a képek szerintem mondom nem festett egy az mert kilóra vettük és én még életembe nem láttam festett kavicsot kilóra venni csak csomagoltat [link] [link]
2013. dec. 26. 12:04
 17/18 A kérdező kommentje:
gondoltam ha festett lenne és ha egyet szétvágnék akkor ugye belül nyilván más színű llenne és ezért fogtam egy szerszámot (nemtom mi a neve valami csipő akármi a szerszámosládába találtam :D) ÉS szétvagdostam egyet pici darabokra meglepően könnyen széttört és belül is ugyanolyan fekete volt mint a többi
2013. dec. 26. 12:14
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez ha minden igaz bazalt zúzalék, lehet használni akváriumban, a növények gyökerei nincsenek oda érte, talajlakókat nem lehet tartani nekik nem jó, amúgy természetes jó ajzat.
2013. dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!