Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium (? )

Új akvárium (? )

Figyelt kérdés

Egy hete indítottam az akváriumot, bruttó 54 liter, Eheim Pick Up 2008 szűrés, JBL Solar Natur fénycső + vízmelegítő. Átestem a barna alga rohamon, de szépen letisztult a víz, gondolom két hét múlva jöhetnek a halak. Plattikra gondoltam, esetleg esetleg még házmester harcsa, de nem akarok sok halat, ne legyen túltelepítve. Mit gondoltok, hány halat tehetek bele?

Így néz ki az akvárium(a fény nem kékes, csak így sikerült a fénykép):

[link]



2013. dec. 25. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
plattinak kicsi lessz az akvárium.n.
2013. dec. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Így első ránézésre vegyél ki egy fehér követ, ecet ha pezseg akkor gebasz van, keményíti a vizet.


A plattihoz nem értek, ekkorába 4-5 elmegy, kb annyit szoktak rakni, de őszintén passz, harcsából törpe páncélosnak jó ez a méret, tőle nagyobb a foltos páncélos ami kicsi helyigényű hosszú életű nyugodtabb harcsa, 70 liter már optimális neki, de főleg az ajzat számít a te ajzatod semennyire nem jó.

A törpe páncélos mittudomén mint egy cigicsikk, a foltos másfél cigicsikk, a kék pajzsosnak nagy akva kell, két cigicsikk vastag.


Neked beférne mivel szeretnek partizni 6 törpe páncélos, de ekkorába igazán bettát szoktak föléjük rakni, vagy nano hal 6 darab.


Tehát a platti és a páncélos között döntened kell, a páncélosoknak 1-2mm ajzat a jó.


Ez az ajzat cserés lesz, szerintem pezseg ecetben.

Ha festett kő akkor is csere kb 4-5 hónap jobb esetben és bedöglik az akva, a harcsák meg szétvernék a fejüket nem tudnak túrni.

2013. dec. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 YourDestiny ***** válasza:
A Solar Naturnak fura rikító fehéres-zöldes árnyalata van, idétle a fénye nagyon. De megfelelő, nincs vele gáz. Sok halon ne agyalj, ugyanis a szűrés kevés 54 literhez, egyel nagyobb modell kellett volna. Platti meg házmester méretű halakból összesen talán 8 elmegy.
2013. dec. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
páncélosharcsákat javaslok (:
2013. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 4 páncélosharcsákat javaslok (:


Az pöpec, szétdarabolják ilyen aljzaton a szájukat, összeverik a fejüket, majd bakteriális fertőzés, erős antibiotikum kell, vagy segít vagy nem, tele lesznek fekélyekkel és elpusztulnak, aljzatcsere mellet lehet, 1-2 mm sóder, kvarc homok, gömbölyített bazalt, égetett agyag alapú abból van fekete barna. (JBL manadoba kopoltyúig beletúrnak.

2013. dec. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem, a harcsákról lemondtam, tényleg nem nekik való ez a kavicsos aljzat...

Egyébként nem festett kő, és nem is mészkő, de a biztonság kedvéért megcsinálom az ecetpróbát.

Szerintem 4-5 db platti lesz benne, bár még gondolkodom. Inkább kevesebb hal legyen, de érezzék jól magukat :)

2013. dec. 26. 09:19
 7/11 A kérdező kommentje:
Esetleg egy szál hím betta...
2013. dec. 26. 09:31
 8/11 YourDestiny ***** válasza:
De ne hígítsd az ectet. És hallgasd is meg, mert nem mindig látni a pezsgést, nem durván meszes kő esetén csak hallatja magát.
2013. dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Eheim PickUp 2008 mellé én inkább egy bettát javaslok, kevés ehhez a mérethez ez a szűrő.
2013. dec. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Megcsináltam az ecetpróbát, nem pezseg, akárhogyan nézem és hallgatom. Nem is úgy néz ki, mint a mészkő, inkább márványszerű.

És esetleg 10 db endler guppy (csak hímek), jó lenne? Azok nagyon picik.

2013. dec. 29. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!