Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A mágneses algakaparó karcolja...

A mágneses algakaparó karcolja az üveget?

Figyelt kérdés
2013. dec. 29. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Alapból nem, viszont ha leesik az aljzatra és a szálai között marad homok szemcse vagy élesebb talaj maradvány akkor már viszont igen.(mindig bele esik)


Használj sniccer pengét, pengés algakaparót, vagy bank kártya szerű műanyag lapot.

2013. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
használj körömkefét
2013. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A körömkefe is megkarcolhatja szerintem.
2013. dec. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem használok algakaparót, mert felesleges, de én is tartoztam az ördögnek, és vettem. (mi a francnak?) mindegy.

A mágneses algakaparót pici apró gumi redők borítják, így ha bele esik az aljzatba, akkor sem tapad bele a homok. (Ja hogy barátunk fordítva tette az akváriumba, és a pamuttal borított része van a vízben? Wáháhá :D :D :) Szóval akár hogy, de képes hajszálkarcokat csinálni az akvárium üvegére. A pengés algakaparóval óvatlanul meg bírod karcolni az üveget, hiszen edzett acél. Én azt nem ajánlanám. Elég ronda mély karcokat lehet csinálni vele.

Amit ajánlanék az az ablaklehúzó gumi. Na azzal le lehet mosni belülről. Nem biztos hogy az első boltban találsz neked megfelelőt, de mivel emberek vagyunk és nem élünk bezárva csak nyitott szemmel kell járni az üzletekben.

2013. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet van gumis algakaparó is,("A mágneses algakaparót pici apró gumi redők borítják,") ezt nem tudom, ma voltunk bevásárolni és megnéztem mi a kínálat ez: [link]


A jó öreg hagyományos, tépőzár szerű, kicsi műanyag horgokkal ellátott. Gumi redősről nem hallottak még a boltban, nem kínáltak még nekik olyat a beszállítok.


Túrtam a padláson és találtam, bele ejtettem a manadoba, rögtön össze szedi az meg cefet karcol.


Kb 1.5 éve használok pengét, 4-5 éve bank kártyát, pont algával nem tud mit kezdeni a gumi lehúzó már próbáltam, sima zöld algára tökéletes, az nekem nincs, pont alga az néha alkot, soha nem karcoltam még meg az üveget.


Képek:(a manadot ki lehet belőle szedni egy kis tűvel,

megfordítani meg nem lehet, ha a bársony felülete van belül akkora a felületi ellenállás hogy nem lehet az ellendarabbal megmozdítani, így is ha jól emlékszem 4mm-es üvegig lehet bármit kezdeni vele)


[link]

2013. dec. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem gumi redős van. :P
2013. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha megtalálom árverésre bocsájtom!

Kikiáltási ár lehetne, mondjuk néhány karácsonyról megmaradt süti. :D

2013. dec. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!