Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja van a gurámimnak?

Mi baja van a gurámimnak?

Figyelt kérdés
nagyon furàn viselkedik pàr hete vettem de csak egyedül van mint guràmi (fiu) és 50 lityós az akv tudom ezeket inkàbb hatvanba kellene de gondoltam az a 10 liter nem szàmit és anyukàm nagyon akarta mert neki nem tetszik hogy csak szines guppik vannak benne abból van 5 fiu azért nem vettem bele többet hogy igy próbàljam kicsit ellensúlyozni hogy neki hatvan liter kéne a guppiknak semmi bajuk ugyanolyan virgoncak mint mindig nem figlalkoznak egymàssal csak inkàbb mindíg az aljzat közelébe max az akv feléig uszkàlt kivéve etetéskor és olyan szép életerős volt most meg sàpadt olyan levert és csak fekszik egy helyen ma etetéskor kitessékeltem a sarokbol egy növény mögul hàtha megkivànja a kajàt de nem evett semmit le van lasdulva mire észreveszi hogy pont a feje fölé dobok neki kajàt ès addigra mire észrevenné vagy megeszik a többiek vagy lehullik melette olyan rossz nézni szegény pàr napja még ha meglàtta hofy odamegyünk az akvàrium elé es az ujjamat odatettem az üvegre akkor meg akarta tàmadni meg meg is csipkedte az ujjam nagyon aranOsan vétze a területét most meg olyan mint egy zombi vagy nem is tudom csak nekicsapódik dolgoknak ha éppen nem a földön fekszik szoval nem tudjâtok mi a baja?? 50liter sok növénY claro 600 szűrő 24 àllandi fok jah és azt kihagytan hogy amikor fekszik at uszoit mereven oldal irànyba tarta és a hasàn az a két kis tapogato vagy csàp nem is tudom hogy kell azt nevezni az os ketté àll oldalra. biztos hogy meg fog halni?? most: [link] régen : (na ahogy ezen a képen van uvyértettem hogy szétàllnak a tapogatoi de itt csak azért mert itt neki akart tàmadi az ujjamnak és mérges) : [link] ezen a képen van egy neonhal csak ideiglenesen van nàlam mig gyógyųl nagyon megverték fél farokuszojàt letépték és seb van a hàtàn . de édekes neki mègnagyobb akvàrium kéne mégis semmi baja szoval ezért is nem értem mi a baja, nemtudja valaki? jah és etetés ( màramikor még evett) többféle szàraztàp pàrnaponkénk fagyasztott fehér szunyoglàrva. a helyesiràsi hibàkkért bocs telefonnal pötyögtem
2014. jan. 15. 16:57
 1/7 A kérdező kommentje:
bocs lehet a 2. képet nem hozza ki : [link]
2014. jan. 15. 17:05
 2/7 Pendulum92 ***** válasza:
Nekem az a púp nagyon furcsa a fején, annak nem kéne ott lenni.
2014. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tényleg?? és azthittem az normális h ilyen formályu a feje és készde most olvastam hogy bármlyen stressz betegsget idézhet náluk pár napja ültettem be növényt ekko érhette némi stressz és hány egy kicsit fölkavarodott az aljzat ami elkerülhetetlen olt de nem nagyon. nekem nem a feje tünk futának hanem a hasa bár lehet ezeken a képeken most nem láccik de egy olyan kipuposodó dudor van az oldalán az elég fura ott az normális?
2014. jan. 15. 17:32
 4/7 A kérdező kommentje:
ja igen az első képen láccik jobban a hasán a púp a másodikon nem
2014. jan. 15. 17:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Bélrendszeri problémája van, így képről gyanús a hasvízkór, bélelzáródása van.


Ami érdekes lehet számodra a törpe gurámi tartással kapcsolatban, az a vízparaméter, lágy vízben alacsony ph értéken ajánlott tartani, kényes az ammóniára, erős szűrésnél is lehet ammónia, lágy vízben viszont ammónium van amit jobban tolerálnak a halak.


Stresszes lehetett előtte, ez olyan mint embereknél a folyamatos migrén, a rossz közérzet miatt leépül az immunrendszere és elkapja a betegséget, ami általában bélrendszeri probléma, bélgyulladás, hasvízkór.


Kajával látok még problémát, fagyasztott artéria, krill, fagyasztott fehér szúnyog lárva amit adtál is neki az jó, száraz táp az már nem annyira mivel ragadozó.


Kemény vízben amúgy sem hosszú életűek, én felesbe keverem ion cserélt vízzel, tesóm sima vízben tartotta, száraz tápon hasonló kinézettel pusztult el mint a tied.


Ebben a stádiumban az eutanázia az egyetlen megoldás, jeges viz.


Labirint kopoltyús, ha nem tud feljönni levegőért fuldoklik csak.


Lehet amúgy hogy a kereskedésben nem volt megfelelő a víz és nálad ütött ki a betegség.


Kúráltam már ki hasvízkóros törpe gurámit, de nem volt egyszerű.


5 literes pet palack, bele porlasztó, csapott kávéskanál só, kamilla tea, kokcidiózis elenni oltó anyaga 0,5 ml, 0,5ml parakill, és nagy pezsgéssel forgattam őket 3 napig, 5 gurámiból 3 maradt meg, betegen hoztam el őket, le akarták őket húzni a wc-n


Próbálkozhatsz, de szerintem már késő, a gyári szerek nem sok mindent érnek, én ha valami gebasz van akkor mindig állatpatikába veszek antibiotikumot.

2014. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oké köszönöm hàt nagyon sajnâlom szegényt de hàt akkor nem sok mindent tudok érte tenni :(
2014. jan. 15. 18:26
 7/7 A kérdező kommentje:
ma meghalt :(
2014. jan. 17. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!