Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja van a növényimnek?

Mi baja van a növényimnek?

Figyelt kérdés
az anubias elkezdett barnulni bár nemtom hogy ha egyszer ez a legsszívósabb növény... namindegy a legnagyobb levele elkezdett barnulni és mostmár az mellette levő 2 legnagyobbra is áttment lefotóztem de fényképen alig látszik élőbe skkal barnább mi a fene baja van?? nempunos növénytápsót szoktam adni néha mittudoén hetente vagy kicsit gyakrabban néha a másik bajom meg az átokhínárral van az meg elkezdett lefoszlani a levelei azt is lefotóztam de szintén nem látszik rajt. elkezdenek szétfoszlani a levelei lehullani még nem láttam de azt modnjuk rég vetem azaanubias már hetek óta válam van és ezzel a kettővel nemtom mi van érdekes hogy a többi 4 növénynek semmmi baja.... gömbmoha jávaimoha Cryptocoryne beckettii pogostemon helferi ezekek nincs bajuk... ezért felteszem a képeket de mondom alig látszik rajtuk [link] [link]
2014. jan. 18. 11:32
 1/7 Platypus ***** válasza:
Nem túl jó a kép, de szerintem nem a levél barna, hanem barnaalga bevonat van rajta. Az átokhínár kényes gaz, nem meglepő hogy foszladozik. Ha a többi rendben van, az Anubiasnak sem lehet sok baja. Az egyetlen gond, ami új Anubiasoknál előfordul, hogy elvesztenek 1-2 levelet, mert víz fölött szaporítják őket, és megviseli őket az átállás a víz alatti életre.
2014. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a helyesírási hibákér bocs és még akkor ha megirnátok mi a bajuk és mit vegyek rá tablattát vagy valami folyékony másik tápot és hogy mi a neve neki vagy valami az jó lenne köszi! :)
2014. jan. 18. 11:36
 3/7 A kérdező kommentje:
jah ok köszi akkor ne negyek rá semmit ugye? é a barna algával mit csinájak? levágjam a levelet? :D az átokhinár meg majd megdöglik :/
2014. jan. 18. 11:45
 4/7 dipper2005 válasza:

Szia!

Elsőre nekem is algának tűnik.Nem tudod lesöpörni róla?Óvatosan szivaccsal próbáld meg,ha nem sikerül,akkor kálium hiány első tünetei.Érdemes lenne valami tisztességes tápot adnod.

A hínár nagyon kényes,nem árnyékolja az anubias levele?

Hínárnak sok fény és tápanyag kell.

Tápod mondjuk semmit sem ér,az már tudjuk,világításod?vízcsere gyakorisága?


Új vagyok itt,de néha olyan sületlenségeket olvasok(nem csak ebben a témakörben) hogy kénytelen voltam be regisztrálni.5 éve növényezek,jelenleg 2 iwagumi gazdája vagyok!:D hello

2014. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nemtudom még nem próbálam leszedni róla de akkor ma megpróbálom ugy is ma lenne a vízcsere (hetente má tegnap délután kitettem a vizet most áll ) de melyik a "tisztességes" tápsó?? valami nevet nem tudto írni?? egyébként nem, nem árnyékolja semmi világítás nagyon gyér mivel szettbe vettük és csak 1 15 wattos fénycsőt kaptam hozzá hozzá barkácsolni mégegyet meg nem tudok mertt nem értek hozzá de azér délelőtt kapnak rendesen term. fényt is míg bevilágít a nap m mondjuk jól besütött most ment el eddig jól bevilágította reggeltől
2014. jan. 18. 13:42
 6/7 dipper2005 válasza:

Oda akkor hínárokat ne ültess,úgy is kirohad.

Na most mondtál valamit.Nem a legjobb ha a nap világítja. Azon a ponton néha süt a nap néha nem és elindul az algásodás.Neked pl az Easy life profito egy jó választás lenne tápnak,legjobb lenne ha mikro és makro elemeket adnál,de egy anubiansak és pár cryptonak nem kell ennyi törődés.De ha megakarnád adni pl a greenaqua wellnes csomag elég jó!

Plusz világítást könnyen tudnád megoldani,linkelek párat amit egyszerűen az akvárium tetejének az aljára fogatsz(gondolom műanyag tetős) és ip védelmes!

Ugye adott hogy mekkora a tető méreted,de ha kb 100 liter körüli az akváriumod akkor befér 1 ilyen


[link]


Vagy ha kisebb akkor mondjuk 2 vagy 1 ilyen


[link]


Most az utolsó pont nincs készleten,de más típusban,wattszámban van!

2014. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
na megpróbáltam hogy szivacsal leszedjem róla. át nem mondom hogy teljesen lejött róla de kn ugy a felét le tudtam szedni de a méyedésekből nem tudtam kiszedni néhol még látszik és ahogy megfogtam egy olyan részt ahol elég barna vot ott érezhetően sikamlósabb volt a felülete majd legközelebb is kicsit letörölgetem aztán talán majd lejön róla szval köszi a tippet tényleg segített :) ment a zöldkéz mindenkinek :)
2014. jan. 18. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!