Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudom növelni az akvárium...

Hogy tudom növelni az akvárium nitrát tartalmát?

Figyelt kérdés
Háromszor mértem, mindig citromsárga eredmény született, ez elvileg 0 mg/l. 54 literes, november óta megy, 8 tő növény, 9 amano van benne.
2014. jan. 29. 21:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha ilyen indikátor csík akkor lehet csak rossz mert ezek elég valótlan értékeket tudnak mutatni.Ha jót akarsz akkor vegyél csepegtetőset bár a nitrát ahogy néztem elképesztően sokba kerül a többihez képest.Amúgy ha 8 növény van benne és eteted rendesen az amanokat simán megvan szerintem az 5mg/l mivel elég nagyok azok nem kell neked méricskélni.
2014. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem csík, Sera csepegtetős. Köszönöm.
2014. jan. 30. 16:23
 13/14 Salx Narval ***** válasza:
Na látod, erről beszéltem, az ivóvizetek is határeset, mármint ami a megengedett nitrátszintet illeti, még a palackozott vizek is tartalmaznak 0,5-6mg/l nitrátot. Csinálj próbát a csapi vizetekkel, nézd meg milyenre színeződik, ebből kiindulva kb megtudhatod a vízcsere utáni értéket. Sajnos a tesztek nem megbízhatóak úgy kell több méréssel kisakkozni a kb-i értéket. Van ott elég nitrát én ebben az elején is biztos voltam.:D SN.
2014. jan. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Szőke vagyok. Valóban a határétékeket sikerült megnézni, ezek a valós vízadatok.

[link]

2014. jan. 31. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!