Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kék gurámi halam beteg, mi...

Kék gurámi halam beteg, mi lehet a probléma? (Fontos nekem ez a hal)

Figyelt kérdés
A hal mar 1 éve nálam van azelöt a haveromé volt de max 2 évig és olvastam hogy ez hal 5-8 él. Mar néhány napja a fél hal fekete és lassú már nem mozog annyit és sokszor "elhagya magát". Mi lehet a probléma és hogyan kezelhető?

2014. febr. 2. 12:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nézzük tovább, kedves roland, kék gurámi: [link]


Minimum 120 liter.

Szóval, mi vagy te? Állatkínzó. Bizony.

2014. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Melegen ajánlom, hogy mihamarabb változtass a jelenlegi állapotokon (minimum 150 literes akvárium, vagy elajándékozás). Tudod, az állatvédelmi törvényt irtó szigorúan veszik, kivizsgálnak minden (akár ismeretlen elkövető ellen tett) bejelentést.
2014. febr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A többiekkel teljesen egyet tudok érteni.

Én 1 hétig olvasgattam utána az igényeiknek, kb 2 hónap volt mire összeállt az akva.


Jól érzik magukat, bivaly erősek, nagyok, szépek a színeik, megtalálta mindenki a helyét az akvában.


Rengeteg búvóhely, dús növényzet, sok vízfelszínre érő növény hogy tudjanak hab fészkezni, árnyék legyen nekik.

Erős külső szűrő, erős áramoltatás.(1600liter/óra meg se kottyan nekik)


Ha nem tudtam volna megcsinálni a helyüket, nem hoztam volna ekkora halat, előbb a tartási körülményeket kell megoldani mindig! Nem kifogás hogy ajándék a hal, nem kell elfogadni és kész.


2014:(Még kopasz egy kicsit az akva) http://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI


2013.06 : http://www.youtube.com/watch?v=8o-JGc_ivu4


(pár hal átkerült egy nagyobb akvába, a xhiphoim a végüket járják, öregek sajna)

2014. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

20 literbe max növényeket tennék, mert ez még a legkisebb fajta halnak is kínzás. Ehhez képest nálad aranyhal van, ami az egyik legnagyobb.

Ha nem változtatsz, napokon belül elpusztul az összes hal. Bár lehet, hogy jobb is lenne nekik, mert most is csak vegetálnak :(

2014. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!