Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpegurámit és kék gurámit...

Törpegurámit és kék gurámit rakhatok ebbe az akváriumba?

Figyelt kérdés

120 literes akváriumom van. Van benne két öves díszcsík, két gibiceps, négy pandaharcsa.

A víz 25-26 fokos, GH:8, KH:4, PH:7,5.

Rakhatok még bele pontylazacokat is? Ha igen, milyeneket, és mennyit?


2009. dec. 6. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Gurámit nyugodtan tehetsz bele, az enyémben is voltak.

Pontylazacaim nem voltak, nem ismerem a természetüket, de ahogy hallottam, majdnem minden fajtával képesek együtt élni.

2009. dec. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én is általában azt olvastam, hogy békés halak, jól elvannak a vegyes akváriumban. A gondom nem ezzel van, hanem a vízminőséggel. A törpeguráminak és pl. a vörös neonnak elég eltérő értékeket olvastam hőmérsékletben, keménységben, ilyesmi. Mennyire kell ezeket figyelembe venni?
2009. dec. 7. 12:28
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, és akárhány könyvet olvasok, vagy akárhány helyen nézem mind mást ír. Pl. az itthoni könyvemben a gurámira azt írja, hogy 20-26 fok a jó neki, az interneten tegnap olyat találtam, hogy 24-30 fok. Most akkor mi az igazság?
2009. dec. 7. 12:33
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Első vagyok.

Én annyira sosem vettem figyelembe, mit írnak a könyvek és a szakirodalmak. Egy átlag-hőmérsékletre állítottam a melegítőt, pl. legutóbb 25 fokra. Se nem hideg, se nem túl meleg, ideális minden faj számára. Ha tenyészteni, szaporítani akarod őket, akkor nagyon figyelj a különböző értékekre, mert csak a meghatározottak mellett fognak szaporodni.

Ha nem szeretik az adott hőmérsékletet, akkor úgyis észre fogod venni(nem esznek, nem játszanak, nem úszkálnak).

2009. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem akarom szaporítani őket, csak azt szeretném, ha jól éreznék magukat nálam. Én is úgy gondolom, hogy ha sikerül beállítanom egy középértéket, akkor nem lehet túl nagy probléma. Miután eléggé kezdő vagyok, azért megpróbálok kevésbé érzékeny halakat tartani. Még egyszer köszönöm.
2009. dec. 7. 13:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, ha bármi kérdésed van, e-mailt is írhatsz. Az első telepítésre ajánlom még a Yucatáni fogaspontyot. Algaevő, nem igényes és szerintem szép hal.
2009. dec. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!