Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS valaki gyorsan segítség!...

SOS valaki gyorsan segítség! Mi ez?

Figyelt kérdés
Van egy 160 literes akváriumom amiben van t öbbféle hal köztük egy cápaharcsa és egy anci. Ez a kettő halam MA KIFAKULT. Miért van ez? Mit tegyek?
2014. febr. 4. 23:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
0%
kapnak oxigén tablettát is van bent nekik buboréktermelő is? pár növény? kis állatkereskedésbe egyből megtudnák mondani
2014. febr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Megy a levegőztető éjjel-nappal. Csak ott megy nekik.
2014. febr. 5. 00:03
 3/35 A kérdező kommentje:
Van sok növény
2014. febr. 5. 00:04
 4/35 anonim ***** válasza:
0%
én betelefonálnék, interneten is sok kis kereskedés van fent! lehet valami komoly.. más halak is vannak benne?
2014. febr. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Igen van benne neon (amit ma hoztam) meg olyanok amiket egy időben raktam bele (új az akvárium, ki lett várva az idő is) van benne veliféra, guppy, meg olyan amit nen ismerek. De minden a kereskedésből van. Hova tudnék telefonálni?
2014. febr. 5. 00:11
 6/35 anonim válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Szerintem vedd elő a számlákat pl amiket a boltban mellékelnek a halacskák eladásánál és többnyire van rajta telefonszám vagy cím.

Amit ha beütsz interneten akkor valószínüleg kiadja a boltot is ahol vásároltál és az elérhetőségeit is.

Ha ott vetted az akváriumot is esetleg akkor biztos eltetted a számlát a garancia miatt ha netán hal esetében nem.

Ott a legjobb tudakolni ahonnan vannak a cuccok meg a halacskák.

Nem tudom tudtam e segíteni de talán működhet az ötlet.

2014. febr. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ezt a két halacskát minden esetre jó lenne elkülöníteni a többi apróságtól!
2014. febr. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Majd holnap bemegyünk a boltba és rákérdezek még.
2014. febr. 5. 00:31
 9/35 Salx Narval ***** válasza:
Nem írtál semmit a szűrésedről, lehet, hogy a vized rossz. Csinálod 1-2 hetente a 20-30%-os vízcserét? A talajt takarítod rendszeresen? Nem etetsz túl sokat? Nem használtál valamilyen vegyszert a kifakulás előtt? Ezeket tudni kellene, mielőtt konkrét betegségre gyanakodnánk. Minden esetre reggel csinálj egy 30%-os vízcserét, azonos hőfokú állott vagy klórtalanított vízzel. A túl erős fény is néha zavaró, de ha eddig jó volt nekik akkor nem ez lesz a gond. Én a vízminőség romlására gyanakszom, mert a harcsafélék jelzik elsőként ha valami nincs rendben.
2014. febr. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Platypus ***** válasza:
78%

Nehogy kereskedésbe telefonálj! Ha ezt így vetted együtt, akkor a kereskedő már eleve olyan összeállítást adott el, ami nem működik. A cápaharcsa egy méteresre nőhet, mit kezdenél vele 160 literben? Meg úgy általában sincsenek a kereskedők az ilyen kérdésekben a helyzet magaslatán.


Nézd meg, ez egy mezei cápaharcsa:

[link]


Nagyon kevés adatot adtál a lényegesek közül, de ez így ammóniamérgezésnek hangzik. Milyen szűrőd van, mennyi halad, és mióta üzemel az akvárium?

2014. febr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!