Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS valaki gyorsan segítség!...

SOS valaki gyorsan segítség! Mi ez?

Figyelt kérdés
Van egy 160 literes akváriumom amiben van t öbbféle hal köztük egy cápaharcsa és egy anci. Ez a kettő halam MA KIFAKULT. Miért van ez? Mit tegyek?
2014. febr. 4. 23:50
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Kettő hete üzemel. A szűrésem pedig egy 800l/h-s szűrő. A cápaharcsa még kicsike de majd ha nagy lesz akkor az egyik haveromnak kell mert nekik van egy nagyobb akváriumuk amiben elfér.
2014. febr. 5. 08:33
 12/35 A kérdező kommentje:
Ja és még nem csináltam vízcserét mert ugye új még. Vagy ez baj?
2014. febr. 5. 08:34
 13/35 A kérdező kommentje:
Ja és tegnap este külön tettem öket. Akkor visszategyem?
2014. febr. 5. 08:36
 14/35 anonim ***** válasza:
Haverodnak van 5000 literes akváriuma? 1-1,5 méteresre nő a cápaharcsa...
2014. febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy aki teljesen szűz az akvarisztika témában, miért ad tanácsot (ugye, kedves első, második válaszoló?). Kiskereskedésben eladni akarnak, bármit és mindent. Nagyon ritka a jó szakember, aki lelkiismerettel, hivatástudattal, főleg hozzáértéssel végzi a munkáját.

De mit nekünk gátlástalaneladó, ha van internetünk, rajta sok-sok keresővel, amibe petyögjük a kiválasztott halakat.

Így : cá-pa-har-csa, és kidobja, hogy

[link]


Így nem tud átverni egy eladó sem, mert látom, hogy min 360 liter kell a fiatal halaknak kezdetben.

A helyedben MA raknám fel az akvarista.hu-ra az eladásra szánt állatok közé, megnézném, hogy megfelelő helyre kerüljön, ez a legtöbb, amit megtehetsz érte.


Szerintem is ammóniamérgezés, amúgy.

2014. febr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Csinálj víztesztet ammóniára/ammóniumra és esetleg nitrátra. Ha extrém magas az érték, toxivec tud hirtelen segíteni.
2014. febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 Salx Narval ***** válasza:
Ha két hete üzemel akkor éppen ideje egy 30%-os vízcserének és a talajt is takarítsd fel. Vigyázz az etetéssel mert nincs ott még komoly biológiai szűrés, jó ideig érdemes legalább a heti 30%-ot cserélni. Később lehet 2hetente 30% vagy hetente 20%.
2014. febr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

15-ös ha még csak ezüst cápaharcsáról lenne szó, de van szerintem a sima cápaharcsája van!

[link]

2014. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Nem fogok víztesztet venni 20ezerért. Bocs. Amúgy meg a talaj az teljessen tiszta. De nem is tudnám letisztítani mert átmegy azon a csövön amin szívom le pedig van rajta szűrő hogy ne menjen át a kavics.
2014. febr. 5. 10:29
 20/35 A kérdező kommentje:
És nem kell rágódni a cuccon hogy mi van a cápaharcsa méretével. Majd elintézem a helyét.
2014. febr. 5. 10:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!