Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel lehet festeni akváriumba...

Mivel lehet festeni akváriumba hátteret?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a segítséget.

Arról lenne szó hogy, az akváriumom belső üvegére áll hátteret szeretnék készíteni.

Ez egy hungarocel tábla amit meg meg olvasztottam és úgy néz ki mint egy kőszikla fal.

Viszont le kellene festeni ami úgye nem jön le a vízben meg a halaknak sem árt.

Egy halas boltban láttam az ötletet így interneten de de az illető nem ír választ a kíváncsiskodó email-re.

Így nagyon bízok benne hogy, tudtok segíteni.

Minden ötletet és tippet szívesen fogadok.


Illetve még annyi hogy, faágat ha tennék a vízbe azt hogyan lehet alkalmassá tenni erre a célra.


2014. febr. 5. 00:32
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
Igazából a hungarocellt csemperagasztóval, vagy műgyantával kell bekenni, festés céljára oxid alapú porfesték kell, ami a csemperagasztóba kell keverni, műgyanta esetében a még meg nem kötött gyantát szokták beszórni szintén oxidfestékkel megszínezett homokkal,száradás után a felesleges homokot le kell söpörni. Több színt érdemes venni, kis kiszerelésben. Fekete festék helyett én faszénport használtam.
2014. febr. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:
Élelmiszerbarát (mindenféle penészedésgátló és más adaléktól mentes), flexibilis, fagyálló csemperagasztóval. Színezhető vasoxid festékporral. Én műgyantát nem vinnék fel rá, mert nehéz olyat találni, ami nem fénylik. Viszont legalább 4 réteg tejfelsűrűségű csemperagacs kell.
2014. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Többek között azért kell beszórni homokkal, hogy ne legyen fényes, de tökéletes a csemperagasztó is.
2014. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Én például perlites fehércementtel kentem le a táblát, kb 3-szor. Szárad-kened-szárad-kened... És a végén én is oxidporfestéket kevertem a cementhez. Majd F.Bs-sel beragasztod!
2014. febr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
Jó a fehércement is, csak azt kötési idő alatt nedvesíteni kell, hogy később ne legyen gond.
2014. febr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok és köszönöm a sok segítséget.

Ha esetleg még megtennétek, légyszíves írjátok meg nekem hol tudom a fent említett anyagokat beszerezni és hogy, hogyan tudnám szerintetek a legszebben megoldani a sziklás hátteret?

(Maradnék a csemperagasztó/festék megoldásnál csak félek hogy, elszúrom. Még sosem csináltam ilyet de amolyan béna sem vagyok. Szeretek dolgokat kézzel/barkácsolással megoldani.)

Előre is köszönöm ha szántok rám még egy kis időd és türelmet.

2014. febr. 6. 06:08
 7/10 YourDestiny ***** válasza:

Gondolom, csemperagacsot nem gond beszerezni. A lényeg, hogy olyan legyen, amit írtam. A legfőbb a flexibilis része, a sima megreped. Nagyon fontos dolog, hogy a különböző rétegek között hagyj 24 óra száradási időt, így nem fog mállani, peregni. Én a saját háttereimet sohasem színeztem, a sima kőszürke nekem a legtermészetesebb, így azt, hogy hol jutsz vasoxid festékporhoz, megírja más. Egyébként akvaristán rengeteg blogot találsz a témában.

A kész, megszáradt hátteret alaposan beragasztod szilikonnal, aztán kell neki kb. 4 nap áztatás, napi vízcserével. Ennyi ideig kiporzik a felesleg, a pH-t szépen fel fogja tolni 10-re, úgyhogy vigyázni kell és méricskélni.

2014. febr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod ismét.

Sajnos kevés ilyen lelkiismeretes emberbe "botlok" mint te.

A csemperagasztó az igen. Könnyen megszerzem.

A festéken elgondolkodok ha ilyen szépre és hatásosra sikeredik száradás után az anyag.

Tehát csak nehogy, elrontsam:

Fogom a hungarocel lapot és tetszés szerint meg meg olvasztom hogy, amolyan sziklásszerű formát öltsön.

Ezután a javasolt csemperagasztóval lekenem és hagyom száradni bő 24 órát és ezt megismétlem még 3 szór.

Aztán bekenem alaposan szilikonnal és betapasztom az akvárium hátuljába.

Eztán 4-5 napig áztatom hogy, a felesleget ami lejön a vízcserékkel kiürítsem.

Nem tudom esetleg arra van e mód hogy, a ph emelkedést elviseljék a már meglévő halak amik nem szeretik.

Tehát ennek érdekében mit lehet tenni.

Még egyszer köszönöm a válaszaid.

Rendkívül sokat segítettél velük.

2014. febr. 6. 19:22
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Igen, így. De 4-5 napig, amíg ázik, nemhogy élőlényt, de jól működő szűréstechnikát se szabad az akváriumba tenni. Egy áramlásgenerátor vagy vízpumpa mehet. Ami leporzik, rá fog ülni az üvegfalra, a dekorációra, a víznek tipikus illata lesz tőle. Elszórakozol majd vele :)
2014. febr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod/válaszotokat.

Már neki is álltam a melónak és remélem szép is lesz.

Minden jót kívánok mindenkinek. :-)

2014. febr. 8. 01:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!