Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől rángatóznak meg pipálnak...

Mitől rángatóznak meg pipálnak a halak?

Figyelt kérdés
Előkészített vízbe raktam a halakat tegnap. Metilénkék vízelőkészítőt használtam meg algagátlót meg antiklórt. 112 literes az akváriumom magi 700-as belsőszűrő 700 liter/ó Resun 100w fűtő. 5 db zebra dánió, 10 szumátrai díszmárna,4 db kétpettyes díszmárna, 2 algázó. mindegyik max 4 cm . Tegnap beraktam az akváriumba őket 6-7 órán át kristály tiszta vizük volt . aztán egyik pillanatról a másikra zavaros lett a víz. Nem tudtam mit csináljak . Kb hajnal 2 kor keltem és azt vettem észre hogy a szumikból meghalt 5 db gyorsan kivettem az összes halat egy vödörbe. leengedtem a vizet az akváriumból és feltöltöttem csapvízzel semmi előkészítő nélkül visszaraktam a halakat. most semmi bajuk nincs még. sárgás zöldes lett a víz mikor elkezdtek rángatózni a halak.

#akvárium #zavaros #pipál #rángatóznak #sárgás-zöld víz
2014. febr. 9. 11:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

És most min csodálkozol?

Csak tippelni tudok, azon hogy meghalnak a halaid.Miért?Hát ez nagyon egyszerű, mi általában2-4hetet várunk üresen az akváriummal mielőtt még 1 csigát is tennénk bele.Arról nem is beszélve hogy az algagátlótsohansem szabad beletenni az akváriumba mert mindent kiírt(baktériumokat) mondjuk nálad ez még nem volt nagy baj mert amúgy sem lehetett sok.A metilinkékkel ugyan ez a helyzet .Ebbőlegyedül az antiklór amit használhatsz.Most annyit tehetsz hogy vagy visszaviszel mindent a boltba és csinálod rendesen.Vagy most hagyod ahogy van járatod a szűrőt és naponta cserélsz 40%vizet állott vízzel esetleg antiklórral kb2 hétig.Aztán 3 naponta 20%egy hétig.Ezt követően már rendesen heti 30%.(Ja és ami kimaradt reménykedsz és ha szerencséd van a maradék halad fele/kétharmada túléli.....)

2014. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag minden hibát elkövettél ami lehet.

Nem hiszem hogy túlélik, egy esélyük van.


Kell egy sera toxivec, a vízhez, meg egy sera nitrivec baktériumkultúra, rázd fel alaposan és minden nap egy kicsi a vízbe, ne a használati szerint csináld.


Nem árt utána olvasni.

[link]


Egy gyors összefoglaló:


„ 1.töltsd fel az akváriumot szoba hőmérsékletű vízzel (sokkolhatja az élő növényeket a hideg víz)

2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét)

3. indítsd el a fűtőt 25-fokon menjen non stop(a baktériumok sem szeretik a hideget és a növényeidnek se tesz jót)

4. indítsd el a levegőztetőt, ha nincs úgy állítsd be a szűrődet hogy fodrozza a vízfelszínt (a baktériumoknak és a növényeknek szükségük van főként az éjszaka folyamán oxigén utánpótlásra)

5. minden nap szórj a vízbe egy csipet lehetőleg állati eredetű haltápot (így biztosítasz a baktériumomnak lebontani való anyagot, a növényi táp megnöveli a foszfát szintet ezért kell állati szárított kukac,bolha, szúnyog bármi)

6. 3-4 hét után ha azt látod hogy a vized kristály tiszta,

erdei föld illata van akkor mehetnek bele a halak egy szűrőtakarítás, majd egy-két nap múlva 30% vízcsere után.

7. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban 1-2hét, és a kereskedésből mikor elhozod ne egyből az akváriumba hanem várd meg míg leürítenek ne terheljék egyből a fő akváriumot.

8. heti 30% vízcsere állott vízzel, ha szűrőt akarsz takarítani azt soha ne a vízcsere napján és csak akváriumvízbe szabad kimosni.(tálba merj ki vizet)

9. ha látod hogy 1-2 hónap múlva a szűrőd szivacsa nagyon összeesik akkor tehetsz be mellé vagy alá még szivacsot de a réginek mindenféleképp maradni kell.

10. ha vannak élő növények napi 8-10 órára kapcsold be a világítást.

11.Bárminemű gyógyszer, fertőtlenítő, esetleg klóros víz, tönkre teheti az egész kialakult flórát, ezért ezeket kerülni kell a fő akváriumban.(beteg halakat lavórban, vödörben,karanténos akváriumban kezeljük,a klór mentes víz az legalább 24-órát állt víz)”

2014. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha feltöltötted csapvízzel akkor lehet ez klór mérgezés is, bár a metilin kék és az algairtó hatása együtt is drasztikus.


Lényegében a metilénkék, az algairtó, és a teljes víztömegre adott antiklór együttes hatása lehet nálad.

Gyakorlatilag egyik se kellett volna csak várni.

A nátrium-tioszulfát, a sok réz, réz-szulfát együttesen váltottak ki mérgezést.


Ha nem javul a helyzet, de amúgy is, forralj fel minél több vizet, hűtsd vissza minél előbb, kóstold meg ne legyen klór íze, a forralástól átlag kimegy.

Ha lehűlt bele a halak.


Elsőnek Lehetett a sok réz, másodszor a csapvizedben sok a klór és klór mérgezés.

2014. febr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

A halakat vedd ki egyenlőre az akváriumból, ammónia mérgezés nem lehet ahhoz túl friss, egy lábosba legyenek, arra a forralt víz, de hűtsd vissza rendesen.

Írhatnál mi került be az akvába, hogyan fertőtlenítetted a tárgyakat, vegyszer stb minden lényeges, egyenlőre tekintsd az akváriumod mérgező közegnek.


Nézd meg az antiklór szav idejét is.

2014. febr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítségét ! Műnövények vannak az akváriumban. Sima csapvízzel tisztítottam . Amúgy nem metilénkéket használtam hanem malachitzöldet, rosszul írtam. 1 tubus 10g 50 literhez én ebből raktam kettőt. Algagátlóból kb 8g . Antiklórból pedig 10g x2 .
2014. febr. 9. 16:10
 6/25 A kérdező kommentje:
Mosott kavics ment bele még ! A szav ideje 2015
2014. febr. 9. 16:12
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

A kavicsot nem mossuk sós vízben főzzük, ecetbe dobjuk előtte, ha pezseg akkor keményíti a vizet, kivétel ha színes festett kavics, azt akváriumba nem ajánlatos rakni opálos lesz víz állandóan tőle, a festék lekopik róla mérgezi a halakat, a festék alatt lévő kő meg nem biztos hogy megfelel akváriumba, balkon ládába teljesen jó, arra gyártják eredetileg.


Szerintem kezd elölről az egészet.


Halak kivesz egy edénybe, akvából szedd ki az aljzatot, mindent, üres legyen.


Töltsd fel vízzel, fűtő bekapcsol, hőmérő legyen, a fűtők pontatlanok, bele antiklór.


Szűrőt mosd el, a szivacsot is, utána be is indíthatod.


Ha kezd jó lenni a víz hőfoka a halakat engedd bele egy zacskóba lógasd be az akvába vegyék fel a víz hőfokát.

Utána beengedheted őket, 2-3 óra a művelet.


Vegyél egy sera nitrivec baktérium kultúrát, minden nap felrázni 1-2 ml a vízbe.


Aljzatot be lehet rakni később is, majd leírom hogy nem keveredik fel, 10-ből 10-szer berakom akár a manadot is úgy hogy nem keveredik fel, türkje van.


Baktérium kultúrát nem hagyhatod el, ammónia mérgezéssel jár később.


A tökéletes megoldás az lenne ha vissza tudnád vinni a halakat és megvárni amíg beérik a víz.


Heti 2 X 30% vizet kellene cserélni kb 1 hónapig utána elég 1x30%


Az aljzatot írd meg hogy milyen kavics.

2014. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Az aljzat sima folyami kavics ( sóder ) 0,4-5mm . A halakat sajnos nem tudom visszavinni . csak holnap estére lesz Sera Nitrivec. Most sima csapvízben vannak. De most nem zavaros a víz mint tegnap . Akkor előlről kezdek mindent annyi különbséggel hogy a halak már megvannak :( Holnap kiveszem az aljzatot. Ami most van víz az akváriumba azt engedjem le ? A baktérium kultúrát használhatom ha bent vannak a halak. Igy elvileg minden nap több esélyük lesz nem ?
2014. febr. 9. 17:13
 9/25 anonim ***** válasza:

Egy fontos dolog lesz, bármit mondanak a kereskedésben felejtsd el, a hozzánemértésük miatt van a rengeteg halpusztulás, mindent itt kérdezz, ha értenének a dolgokhoz nem lenne bejegyzés egy sem itt a Gy.K oldalon, sok esetben egy 5 perc alatt ki szokták nyírni az egész akvát.


Tedd fel mindig kérdésbe itta Gy.K oldalon a problémád, lehet lecsesznek, de lesz olyan is aki segít.

2014. febr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"Az aljzat sima folyami kavics ( sóder ) 0,4-5mm ."


Főzés sokáig, tele lehet bomló dolgokkal, minél előbb szedd ki, nem jut eszembe a neve a betegségnek, a folyami csigák hordozhatnak betegségeket, akvariumba tilos főzés nélkül rakni.

2014. febr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!