Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől rángatóznak meg pipálnak...

Mitől rángatóznak meg pipálnak a halak?

Figyelt kérdés
Előkészített vízbe raktam a halakat tegnap. Metilénkék vízelőkészítőt használtam meg algagátlót meg antiklórt. 112 literes az akváriumom magi 700-as belsőszűrő 700 liter/ó Resun 100w fűtő. 5 db zebra dánió, 10 szumátrai díszmárna,4 db kétpettyes díszmárna, 2 algázó. mindegyik max 4 cm . Tegnap beraktam az akváriumba őket 6-7 órán át kristály tiszta vizük volt . aztán egyik pillanatról a másikra zavaros lett a víz. Nem tudtam mit csináljak . Kb hajnal 2 kor keltem és azt vettem észre hogy a szumikból meghalt 5 db gyorsan kivettem az összes halat egy vödörbe. leengedtem a vizet az akváriumból és feltöltöttem csapvízzel semmi előkészítő nélkül visszaraktam a halakat. most semmi bajuk nincs még. sárgás zöldes lett a víz mikor elkezdtek rángatózni a halak.

#akvárium #zavaros #pipál #rángatóznak #sárgás-zöld víz
2014. febr. 9. 11:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Pucold ki az akvát üresre új vizet tölts bele.
2014. febr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséged :) Mit kéne pontosan tegyek hogy a halaim ne haljanak meg ? Azt kövessem amit leírtál?

Halakat kiveszem . Kavicsot is aztán kifőzöm. Mostani vizzel mi legyen ?

2014. febr. 9. 17:26
 13/25 A kérdező kommentje:
Bocs nem láttam hogy írtál
2014. febr. 9. 17:26
 14/25 A kérdező kommentje:
A világítás éjjel-nappal kell menjen ?
2014. febr. 9. 17:35
 15/25 anonim ***** válasza:

Nem tudni menyi bomló anyag, kórokozó, rothadó csiga, kagyló,van az aljzatban, ráérsz vele.


Ha ki van szedve a sóder elsőnek öntsd fel ecettel, az feloldja a kagyló, csiga egyéb dolgokat, egy lábas 1 liter 20% mehet rá, hagyhatod tovább ázni akár 1 napig is, utána öblítés többször keverd meg közben.


Ha kész harmadig raksz egy lábost vele, felöntöd vízzel és alágyújtasz, mehet bele só is, ahogy emlékszek barna habja lesz meg büdös, kipárolog az ecet maradék, kevergetni kell így olyan lábost használj amit nem sajnálsz hogy karcos lesz.


Jön az öblítés, kevergetni kell, öblíteni, jó sokszor.


Ha úgy gondolod hogy nem opálosodik már amint leülepszik akkor előkapsz egy zacskót bele töltöd a sódert.


Most jön a lényeg! Egy pici levegő maradhat a zacskóban, szájjal lefelé be emeled, a zacskó szája érje el az akva alját, majd a két sarkát a zacsinak elkezded fölfelé húzni lassan, kifolyik a sóder alul, marad majd a zacsiban egy felkeveredett opálos barnás anyag összefogod a zacsi száját azt ne engedd bele.

Manadonál példa ez barnás, sódernél szürkés.


Nem kell igazgatni ráér 1-2 nap múlva több kupacban beviheted így az aljzatot felkeveredés nélkül.

2014. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"ráérsz vele. "


Jav: Ráérsz visszatenni, egyenlőre nem kell ajzat.


"A világítás éjjel-nappal kell menjen ?"


Nem, a szűrőnek kell éjjel nappal menni, a világítás napi 8-10 órában elég.

2014. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Adok még pár tippet hátha segít, sokáig sódert használtam én is, egy tanács rostáld ki ha van bőven sóder a nagy kavicsokat, később zavarni fog hogy tarka az ajzat.


Nem árt betenni valami kevesebb fénnyel is beérő növényt segít rendben tartani a vizedet mondjuk vallisneria.

Ha az algázó anci akkor annak vegyél a kereskedésben fát, vasfa, mopáni vasfa az kevésbé színez mint a sima vasfa, kell az emésztésüknek.


Még egy belső szűrő elfér később majd.

A baktérium kultúrával és a heti 2x részleges vízcserével rendbe leszel, elég nagy a víztömeged, így érzéketlenebb is.


A Szumátrai díszmárna viszont nagyon lágy vizes hal, most még fogják bírni a csapvizet, később viszont már nem, rövid életük lesz ne vegyél többet belőlük.


Kb 6 hétig ne vegyél egy halat sem, várj míg kialakul az akva, de akkor is csak még egy szűrő esetén bővítheted a létszámot.

A szűrőt ne takarítsd agyon, kettő kell és felváltva takarítani több hetes eltéréssel akvárium vízben.


A nitrivecet jó sokáig rázd, a jelentős része zúzott lávakő, össze szedi majd a szűrőd.

2014. febr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Akkor veszek olyan valisneriát. De annak kéne táptalaj nem ?

És köszönöm szépen a segítségedet ! Kiírtam ami fontos és aszerint ujrakezdem :)

2014. febr. 9. 19:53
 19/25 A kérdező kommentje:
antiklór is mehet a vízbe ?
2014. febr. 9. 19:56
 20/25 A kérdező kommentje:
az algázóim nem tudom milyen halak. a kereskedő ajánlotta a szumik mellé. kicsit hosszukás a testük és a farkuk tövén egy fekete pötty
2014. febr. 9. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!