Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha konyhasót rakok az akvárium...

Ha konyhasót rakok az akváriumba, változik a keménysége a víznek?

Figyelt kérdés
Miért, és mennyit kell bele rakni? Mindegyik hal bírja?
2009. dec. 8. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Jézusom, meg ne próbáld.Még a tengeri halas akváriumába sem való konyhasó, hanem valami különleges keverék kell.


Ja és Calgont se.

2009. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Több helyen olvastam már, hogy jódmentes étkezési sót lehet-kell rakni a vízbe. Akkor most mi az igazság?
2009. dec. 8. 21:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Ugyanis a konyhasó NaCl, a víz keménysége pedig a benne oldott Ca- és Mg-sók mannyiségétől függ.

2009. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg a kereskedést?Ott biztos tudnak segíteni.
2009. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a kereskedést, ott azt mondták rakhatok bele. De miután kezdő vagyok, ezért bizonytalan is. Megpróbálok több helyen érdeklődni. Az egyik boltban azt mondták, hogy a corydoras nem bírja, a másikban azt, hogy igen.

Másodiknak köszönöm a választ. Esetleg a mennyiségben és a miértben is tudnál segíteni?

2009. dec. 8. 21:22
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Erre utalóan, nem fogsz egyértelmű választ kapni, mert még a tapasztalt akvaristák között is vita van.Én 20 éve használom a sót gyógyszerként, fertőtlenítőként és az akvárium vizében is van. Használata, mindenkinek, a saját felelőségére és tapasztalatára van bízva.Egy esetleges túladagolás és vége a növényeknek halaknak,ha viszont nincs meg a megfelelő arány, akkor nem sokat ér.Só nélkül is lehet szép és egészséges halakat nevelni, ill más fertőtlenítők is vannak.Én 10liter vízhez teszek 1 teáskanál jódmentes sót.Van ahol 1 evőkanálnyit javasolnak ugyanennyi vízhez. Ennél az adagnál én növényelhalást tapasztaltam egyes nővényeknél( az algásodást is gátolta), de a halakra nem volt ártalmas.Mivel kezdő vagy, nem javasolnám a só használatát.Bár kétségtelenül jó hatása van,de használata nem szükséges.Az új növények és halak fertőtlenítése egy hetes karanténban tartása és rendszeres heti 20-30%-os vízcserével, majdnem minden probléma elhárítható.SN.
2009. dec. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2009. dec. 9. 16:01
 8/8 anonim ***** válasza:

10 literbe 1 kk jó fertőtlenítő és kicsit segít visszaszorítani az algásodást.


Minden édesvizi díszhal bírja ezt a mennyiséget, mivel olyan minimális.


A "sós" vízhez, mint ami a tengeri akváriumba van 10 liter vízbe 300 gramm só kéne, ettől nagyon messze vagy.

2009. dec. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!