Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Attólmég mer elment a parakill...

Attólmég mer elment a parakill kék színe még benttvan a vízben?

Figyelt kérdés
mármint hogy hat még? mert van egy guppim akit külntettem mert sajnos beteg és egy nagyobb 5 literes befőttes üvegben van és ahogy irták a hátulján 5 literhez 1 ml vagyis 25 csepp beletettem a 15 ceppet eléggé kék is lett a vín betettem egy porlasztőkövet meg egy fűtőt utánna halat és most meg szinte teljesen átjátszó a víz... most akkor kiment belőle?? mert a levegőztető eléggé forgatja bennt a vizet talán kimehetett belőle vagy akkor most adjak még hozzá vagy mit csináljak? hatásos igy még mert nincs színe?
2014. febr. 20. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
miért csak 15 cseppet tettél bele? tegyél bele még 10et ahogy az adagolás is írja, és ne foglalkozz a víz színével, nem lesz végig kék. azon nem kell aggódni. de az gáz ha nem megfelelően adagolod. amúgy a fűtőt én kivenném, mert 5 liter vizet hamar túlfűt a cucc, és az jobban árt a halnak mint a hideg (kimegy belőle az oxigén, és túlhevül a hal)
2014. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vagy ha bent van a fűtő, ragassz az üvegre hőmérőcsíkot vagy tegyél az üvegbe hőmérőt is, és ne hagyd 24 fok folé menni a víz hőmérsékletét
2014. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jah bocs az előírt 25 cseppet tettem bele csak elírtam amugy automata a fűtő és hőmérő is van benne de 25 fokos a víz azthittem jó neki ha beteg és egy kicsit melegebb a víz meg a csomagoláson is írták hogy jobban hat hogyha 2-3 fokkal emeljük a hőmérsékletet ezekszerint nem jó neki mégsem?
2014. febr. 20. 21:10
 4/6 anonim ***** válasza:
a guppinak elvileg nem árt meg sem a meleg sem a hideg, nálam 22-23 fokos vízben voltak mindig.Viszont a 25 fok 5 liter vízben nem túl szerencsés mert a melegebb vízben kevesebb oxigén oldódik, meg hamar túl fogja melegíteni a fűtő a vizet. Ez meg igen nagy bajt csinálhat szegénykében. Nem lesz semmi baja a hűvösebb vízben, de 18 fok alá azért ne hagyd hülni az edényt. (ez meg amúgy is csak fűtetlen helyiségben fordulhat elő)Szobahőn tök jól elvan még így betegen is.
2014. febr. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Nyugodtan kiveheted a fűtést. Ne foglalkozz a víz színével, a hatóanyag kb 3-napig aktív,3-nap elteltével a fele vizet cseréld le frissre és ha kell újra tedd bele az előírt adagot. Takard az üveget és folyamatosan levegőztess. Amúgy mi a baja?
2014. febr. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:
A parakill egyik hatóanyaga, a metilénkék eltűnt. Ez egy festék, ami minden porózus felülethez és szerves hulladékhoz is kötődik. A talaj vagy akár a kosz is kivonhatta a vízből. A többi hatóanyag nem sérülékeny, így azok dolgoznak.
2014. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!