Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az összeállítás jó lenne?...

Ez az összeállítás jó lenne? (lent)

Figyelt kérdés

MAJD vmikor szeretnék egy akváriumot.

Arra gondoltam hogy lenne benne:

-párduccsík (4)

-balck molly (6)

- esetleg 1 hím betta vagy 1 gurámi pár


Mivel még nincs akvárium akkor ezeknek a halaknak mekkor aksi kéne?

És a felsorolt halak mellé milyen akár betta vagy gurámi helyett milyen hal mehetne??



2014. febr. 22. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
betát tilos más hallal tartani :) helyte van sok szép hal szerintem 100l alatt nem akvárium az akvárium a mollyk szépek és neonhalat ajánlok mellé meg valamien kisebb alganyalót meg igazi növényeket
2014. febr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A mollik az enyhén sós vizet szeretik, szerintem 8-10 neonhalat tegyél helyette, egy pár gurámival.

100 literre jó összeállítás.

2014. febr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Bettát nem tilos más hallal tartani. csak a saját fajtársaival és a hosszú úszójú halakkal agresszív. Ettől függetlenül mollyval én sem társítanám, mert megcsipkedhetik(a bettát). Gurámival jó az összeállítás egy 120 liter körüli akváriumba.
2014. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!! :)
2014. febr. 22. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak olyan halak amik nem kommunikálnak csak saját fajtársaikkal, példa gurámiból van több fajta, kék, arany, márvány stb ők kekeckednek egymással, kialakítanak egy rangsort ennyiből megáll a dolog, sérülés ritka.


Vannak a terület védők, agresszív halak, sügérek, stendal hal, betta, de példa az L harcsák is szó szerint szétfejelik a gárdát ha féltik a kajájukat, vannak csipkelődős rajhalak stb


Bettát azt törpe gurámival ne tegyél, a törpe gurámik kicsit bután viselkednek, nem menekülnek el a bettától, a betta megcsipkedheti őket.


Gurámiból 1 pár esélytelen, a hímek kergetik a nőstényeket, ezt a nőstény már az elején tudja, érzi, és kergeti a kis hímet, utána fordul a kocka, a hím kifejlett gurámi folyamatosan szekálja a nőstényt, ha 1 darab van az folyamatos terrorba lesz, kettő legyen legalább, úgy oszlik a hím figyelme.

A nőstény gurámik nagyon jól viselkednek egymással, a hímek kekeckednek, fitogtatják erejüket, ha van vízfelszínen terülő növény felosztják a területet egymás között, mindenki máshol habfészkezik, a nőstények le vannak alázva az akva aljára, növények között bujkálnak.


Én külön raktam a hímeket és a nőstényeket, más akvában vannak, együtt állandóan terrorba voltak a nőstények sajnáltam már őket.(tegnap)


Balck mollyt én nem tartottam soha, a sós, kemény, magas hőfokú vizet nem szeretik a növények, a fűtés is drága, vele nincs tapasztalatom.

A gurámik 25 c.fokon a legaktívabbak, fölötte, alatta nem szeretik, 24 c.fokon gubbasztanak az aljzaton, 27 körül pihegnek a vízfelszín közelében.


A gurámi semmilyen más fajjal nem kommunikál, soha nem tapasztaltam még, bármilyen hal tehető mellé.


Akvárium tekintetében a törpe guráminak lágyított, alacsony csersav tartalmú víz(kevés fa) 60-70cm széles akva, sok növény, nagyon erős szűrés, vagy részleges kémiai szűrés.


A kék guráminak legalább 85-90cm széles akva, sok növény, erős mechanikai szűrés, vízfelszínen úszó növények, kicsit sötétebb akva


A Párduccsík 70cm széles akvában elvan már, laza szerkezetű talaj, sok természetes bujkáló, sok búvóhely sok növény.


http://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI

2014. febr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az utolsó válasza nagyon hasznos volt nagyon köszönöm :)
2014. febr. 23. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!