Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A brakkvizes akvárium mindenké...

A brakkvizes akvárium mindenképpen algásodni fog?

Figyelt kérdés
Mert ugye nincsenek növények vagy csak lassan növők, ezért az alga akadálytalanul fog szaporodni, ami nem egy szép látvány. Szeretnék egy gébes akváriumot, de nem tudom, hogy lehet ezt kiküszöbölni?
2014. febr. 27. 18:00
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
Szerezz be érdes tócsagazt, mindent kibír és remek víztisztító, szapora, csoportba ültetve nagyon dekoratív. Elengedhetetlen egy brakkvizes akváriumban. Jól mutat a lassú növésű anubiasok mögött, között. Természetesen nem bízhatsz mindent a növényekre, de a tócsagaz sokat fog segíteni.
2014. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:
Nem hiszem hogy a tócsagaz bármit is segítene brakkvízben. Igazából a jávai moha és az anubias is csak túléli, de nem növekednek. Kertészetekben vehetsz mangrove palántákat, azok bírják. A jó hír, hogy az algák sem szeretik különösebben ezt a közeget. A tengeri algák életben se maradnak, és az édesvíziek sincsenek a helyzet magaslatán.
2014. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Régebben volt már brakkosom egy rövid ideig, abban volt Anubias és jávai moha, mindkettő lassan elpusztult, a bomló növényi részek pedig csak súlyosbították a problémát. A mangrovénak nem valami nagyobb akvárium kell? Mert én nem tervezek túl nagyot, csak kb 50-100 liter közöttit.
2014. febr. 27. 20:40
 4/10 Platypus ***** válasza:
Viszonylag kicsi mangrovékat árulnak, és csak a gyökerének kell a vízben állni. Pár évig biztosan nem növi ki az akváriumot.
2014. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom a mangrovét.
2014. febr. 27. 20:58
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
A mangrove tényleg jó ötlet. Szerintem ott volt a hiba, hogy beletetted a növényeket a sós vízbe, szoktatás nélkül, vagy csak rövid ideig szoktattad. Egy brakkvízi akváriumot macerás beindítani, mert meglehetősen sokáig kell szoktatni a növényeket, hacsak nem vagy olyan szerencsés helyzetben, hogy brakkvízben nevelt növényhez jutsz. Édes vízzel kell indítani és amikor a növények növésnek indulnak (minimum 1 hónap) fokozatosan kell emelni a sószintet, (ez legalább még 2 hónap). Szintetikus tengeri sót használj. Néhány tanács és ötlet. [link]
2014. febr. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:
Van az a sókoncentráció, ami fölött semmiféle édesvízi növény nem marad életben, akárhogy szoktatja az ember. A brakkvíz elég tág fogalom, az édesvízi növények csak a leghígabb változatban működnek. Elvileg a Cryptocoryne ciliata lenne még tökéletes növény, mert édesvíztől kezdve a teljes tengervízig mindent bír, de sehol sem lehet kapni.
2014. febr. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Nyilván az is számít, hogy a halak mit bírnak, milyen vízben születtek, ill tartották őket. Ezekre a dolgokra feltétlenül rá kell kérdezni, nem elég az, hogy a halas miben tartotta őket. Tény, hogy tág fogalom a brakk víz hiszen minden ide tartozik ami az édesvíz és a tengervíz köztese.
2014. febr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A növények a saját édesvízi akváriumomból kerültek át. 3 hétig só nélkül működött, ide jöttek a halak, mert édesvízben születtek, de a szakirodalom szerint a sósban tovább élnek, ezért fokozatosan elkezdtem sózni a vizüket, egy evőkanállal raktam 10 literbe.Sajnos nem éltek sokáig a halaim se, nem tudom, mi lehetett a baj, bivalyerős külső szűrőm volt, hat darab hat centis hal volt a 100 literes akiban és csak elő kaját kaptak.A halak Németországból jöttek, lehet, hogy az utazás viselte meg őket?
2014. febr. 28. 12:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Van egy olyan alacsony fény szint, ami alatt már nem marad meg a barna alga, de a gömbmoha még képes életben maradni.

Pl 100 literes akvárium 15 Watt fénycsővel.

2014. febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!