Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom kiküszöbölni?

Hogyan tudom kiküszöbölni?

Figyelt kérdés
Növényes akváriumomban eléggé elterjedt a barna alga.Az akvárium 15l-es 11w-os világítás.A szűrés az egy resun mini filter ami szerintem csak a vizet kavarja.Ezt a problémát meglehetne oldani azzal ha nagyon elalgásodik akkor beleteszek egy ancit és az kitakarítja.

2014. márc. 1. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
otocintus kisebb
2014. márc. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
0%
A halak közül csak a törpe szívóharcsa eszi meg a barna algát, de ezeket sem tarthatod ekkora helyen. Legfeljebb csigával próbálkozhatsz pl theod-oxsus, süncsiga. A csigák viszont a növényekben is kárt tehetnek. Szerintem próbálkozz CO2 tablettával és levegőztetéssel,valamint gyakoribb vízcserével, tartok tőle, hogy nem barna algád van, nem jellemző jó megvilágítás esetén. Mivel csak növényes,akár algairtót is használhatsz.
2014. márc. 2. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Beállt, érett vízzel lehet kiküszöbölni.

Halakkal kitakarítható, de alap esetben magától is eltűnik.

Nem föltétlenül erőltetném, hogy 15 literbe bármilyen halat tegyél.

Az algairtó fölösleges, ha valami más okozza az algásodást, akkor azzal csak elnyomod a problémát.

Egyébként nem kételkedem benne, hogy barna alga, a hiedelmekkel ellentétben imádja a sok fényt.

Ezt az is bizonyítja, hogy még egy erős fényű akváriumban is a legjobban megvilágított felületeken szaporodik el a legjobban. Ha az árnyékot szeretné, akkor fordítva lenne.


Elsősorban a magas szilikát tartalom lehet az ok, ami friss víznél szokványos, ráadásul a kötelező vízcserékkel mindig után pótolsz, így kell hozzá idő, amíg lecsökken a tartalma.

Ha ezt nem tudod kivárni, akkor leginkább valami szilikát megkötő granulátummal érdemes próbálkozni.

1-2 nap sötét kúra se árt, igaz, a barna alga kevés fény mellet is megél, (de fény nélkül nem) de maga a hirtelen változás sokkolja az algát, amit sokkal rosszabbul tűrnek, mint a növények.

2014. márc. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
Kis, fiatal ancistrus hatékonyabban pusztítja le a barna algát, mint bármelyik más algázó. Saját tapasztalat.
2014. márc. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hólyagcsigák is esznek algát és azokat benne is lehet hagyni, fél centisek.
2014. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!