Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegnap vettem két plattit...

Tegnap vettem két plattit lehet hogy az egyik terhes vagy csak beteg?

Figyelt kérdés
Az egyik hím a másik gonopónium híján nőstény lehet.A nőstény eléggé pufi mindkét oldalt van 1 foltja ami kidudorodik és fakóbb mint máshol a bőre.És alul a hasa is pufi mint egy terhes anyukának szóval elég pockos és lusta a hím elég sokat úszkál ő viszont inkább pihenget majd egy rövid időre megelevenedik újra és ismét pihi.Olvastam,hogy kéne rajta lenni egy terhességi foltnak de ezen fekete folt nincs legalábbis az egyik kérdésben ezt írták válasznak.Vagy a nőstény alapból ilyen formájú bár erre vonatkozó utalást nem találtam.Nem tudom menyi idős lehet a halacska de most kb két és fél centi hosszú.
2009. dec. 13. 07:41
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
A lány plattik teltebbek mint a hímek és a hastájéki világosabb szín is normálisnak mondható.A világosabb színű halnál látszik ugyan a terhességi folt, de ez korántsem feltűnő, úgy mint a guppinál.Könnyen meglehet, hogy kishalak fognak születni,hamarosan.Az enyémek is alig bírnak úszni, az összes terhes és kb akkorák mint a tieid.A sárgákon és a kékeszöldön látni lehet halványan a foltot, a vörösön és a naracson egyáltalán, csak a méretes hasuk árulkodik az állapotukról.A hímek egyfolytában hajtanak,nálam is.
2009. dec. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz a választ sokat segitett ezekszerint tuti terhes lehet köszi.És foltot nem láttam bár ez egy naracsárga példány és ahogy írtad ezeknél nem nagyon van folt.Legalább ezt is tudom.
2009. dec. 13. 17:28
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Nagyon szívesen. Ha járnál a halasnál, vásárolj úszó májmohát, vagy tüskés hínárt,2-300Ft-ért kapsz egy maréknyit.A kishalak nagyobb eséllyel maradnak életben közte és az algásodást is gátolják, ha hagyod elszaporodni.SN.
2009. dec. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Csak az a baj hogy a közelümkben nincs egy normális halas totális pusztulat.Pedig akkoris bekell szereznem még pár dolgot.Jávai mohát ,maláj csigát és úszó mohát akartam de semmi.


Ma reggelre eltűnt a pocakja és teljesen eleven újra de kicsik sehol lehet nem is voltak de szerintem megették őket a többiek.Mert tegnap este eléggé bújt a kövek közé kereste a helyét nagyon és lapított.Ma meg minden újra normális.

2009. dec. 14. 18:45
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Ha szült akkor még 1-2 előjöhet idővel.Nagyon ügyesen elbújnak.Persze ahhoz, dús növényzet is kell.Talán majd sikerül szerezni.
2009. dec. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!