Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor kell először takarítani?...

Mikor kell először takarítani? Beüzemeltem a külső szűrőmet, mikor kell először takarítani és milyen időközönként?

Figyelt kérdés
2014. márc. 6. 07:59
1 2
 11/13 YourDestiny ***** válasza:
2 hónap után az indítást követően? Mire szegény "beérne", már szét is bontódik. Ez se a legjobb ötlet.
2014. márc. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egy kimaradt, a takarítást két részre kell bontani, van maga a szűrő, azt ritkán kell.

Van olyan, hogy nem nyomja úgy az esőztető, akkor fogod és leveszed a végéről a dugót, kipiszkálod a lukakat és nyomja a vizet megint rendesen.


Lehet olyan, hogy a szűrőkosár rakodik meg példa mohával, akkor azt leveszed kirakatod.


Ez példa tavaly szeptemberbe volt takarítva, http://www.youtube.com/watch?v=JiRwOUKM0nw első évben próbálgattam, még sűrűbben volt takarítva, mindig opálos volt a víz takarítás után, nehezen bírták a halak az áramlást.


Második évben már 3-4 havonta takarítottam, észre vettem mindig visszaesik a nyomás egy adott szintre, soha nem megy lejjebb.


Harmadik évben kiszúrtam, hogy mindig ugyanannyi kosz van benne, soha nincs több, lebomlik, vagy ön tisztul a fölső szivacs passz, 1 hónap után példa 1 liter kosz, 4 hónap után 1 liter kosz.


Frissen takarítva hangosabb, és megrakodnak a csövek, ha nyomás alatt van a nyomó ág, példa esőztető, és nincs agyon takarítva akkor szép tiszták a csövek.


Nagyon olyan irányba hajlok, hogy nem takarítom az idén egyáltalán.


Soha nem esett vissza olyan szintre ami indokolta volna.


Frissen takarítva szétcseszi az akvát, a halak is röpködnek, játszhatok a nyomó ág csapjával, és hangosabb.

2014. márc. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Látom már régi a kérdés, de azért le írom, hogy én hogy megszívtam egyszer. Hát az úgy volt, hogy mentem takarítani szűrő kivesz, csöveket bennhagytam, jó takarítás kész. De nem tudtam melyik cső a befolyó, kifolyó. Okos felyemmel, elkezdtem az asztal mögött (fal van mögötte, nem látok mögé, dúrkálni és, az egyik csatlakozásnál, széthúztam. Na most képzeljétek el vállig bent a kezem a bútor mögött, és a cső végéhez szorítom az ujjam, ami alatt, ott van az elosztó. Asszem tesóm segített összetenni.
2014. ápr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!