Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium háttér ragasztása?

Akvárium háttér ragasztása?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni egy ilyen hátteret hungarocellből, és az lenne a kérdésem, hogy a cikk szerint szilikon ragasztóval kell az akvárium hátlapjához ragasztani. Ha pár év múlva mondjuk le szeretném szedni, akkor a hungarocellt könnyedén letéphetem, de mi a helyzet a ragasztóval? Szikével az üveg karcolása nélkül levakarható? Hasonló tapasztalat?

[link]

Jócskán megkenték szilikonnal:

[link]


2014. márc. 7. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

igazából szerintem felesleges bekenni ennyire a hátulját ragasztóval (szigorúan FBS ragasztó) Körbekened vele azt elég is, esetleg még a közepén egy 2 csík.

Simán le lehet szerintem szedni a ragasztót szike nélkül, bár én nem próbáltam még, de türelem eredményre vezethet.

2014. márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szilikonból kétfajta van, van a tömítő, egy ilyen háttér felragasztására az tökéletes, fontos, hogy oldószer mentes kell "No..." valamit írnak a flakonon (nem vagyok otthon holnap meg tudom nézni mi a nemzetközi jelölés)


Fenti könnyebben lejön, de azért ragad az üveghez, átlag átlátszó. 500-1000ft/310ml


Van a szilikon ragasztó, amit mindenhol árulnak azt F.B.S- nek hívják, a leggyakoribb, könnyen beszerezhető, sokan ragasztanak vele üveget, akváriumot.

Rágyógyul az üvegre pengével is feladat levakarni, 2000ft körül van a 310ml.

2014. márc. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
Úgy fogj bele, hogy az egész hátteret jól be kell ragasztóznod, hogy aztán a víz ne tépje fel. Szemből is érdemes körbehúzni, pengézéssel se lenne többé makulátlan az az akvárium, amibe egyszer háttér kerül. Kivétel, ha időmilliomos vagy és acélból vannak az idegeid. Szerintem ha hátteret akarsz, ne úgy tervezd, hogy valaha kiveszed. Nano akváriumok esetén más, ott megvalósítható, nem kell annyi ragasztóval befogatni, mert nincs akkora felhajtóerő, hogy feltépje.
2014. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egy 200-as akváriumba akarom tenni, akkor beragasztom véglegesen.

2014. márc. 8. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!